Warszawa - Niedziela, 26.10.2025 / Imieniny: Ewarysta, Łucjana, Dymitriusza
Reklama

Fontanny uruchomione zostaną 1 maja

Dodano:

fot. Urząd Miasta Warszawa
fot. Urząd Miasta Warszawa
WARSZAWA. Przez cztery dni – od 1 do 4 maja, o godz. 21.30 - będzie można zobaczyć nowe pokazy w Multimedialnym Parku Fontann.
 
Do spektaklu została przygotowana nowoczesna wizualizacja wyświetlana laserami na kurtynie wodnej oraz choreografia fontann ze specjalnie na tę okazję skomponowaną muzyką z utworem finałowym „Pieśń Syreny”.
 
Inspiracją dla pokazów multimedialnych na Podzamczu od kilku lat są warszawskie legendy i opowieści. W ubiegłym sezonie mogliśmy oglądać historię o księciu Niedźwiedziu, w poprzednich latach bohaterami pokazów byli Bazyliszek oraz warszawskie syreny.
 
Na ekranie wodnym pokazywane są filmy związane z różnymi rocznicami czy wydarzeniami. W tym roku obejrzymy film ukazujący nasze 15-lecie w UE.
 
Pokazy wyświetlane laserem na ekranie wodnym co roku przyciągają tłumy warszawiaków i turystów.  Z roku na rok w Multimedialnym Parku Fontann pojawia się coraz więcej widzów –  w ubiegłym sezonie widownia liczyła – rekordowo – ponad milion osób.
 
Program pokazów w Multimedialnym Parku Fontann (w każdy piątek i sobotę):
 
  • Maj /czerwiec / lipiec – godz. 21.30 
  • Sierpień – godz.  21.00  
  • Wrzesień – godz. 20.30
 
Wstęp wolny. Multimedialny Park Fontann znajduje się na Podzamczu na Skwerze 1 Dywizji Pancernej WP pomiędzy ulicami Boleść, Wybrzeże Gdańskie, Sanguszki i Rybaki na Nowym Mieście.
Organizatorem wydarzenia jest Miasto Stołeczne Warszawa.
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Grupa pseudokibiców zaatakowała pasażerów tramwaju

Niespodziewanie zamaskowani mężczyźni wtargnęli do jednego z tramwajów, wrzucając petardy oraz atakując nastolatków.

Warszawa

W parku zawaliło się drzewo. Obok były dzieci

Sytuacja miała miejsce w parku przy ul. Ratuszowej 2 tuż obok wejścia do zoo.

Warszawa

Wywrotka ciężarówki. Wysypały się puszki z piwem

Do zdarzenia doszło na węźle Piłsudskiego na trasie S8. Ciężarówka przewróciła się na bok. Rozsypały się setki puszek.

Warszawa

Dym w jednym z pociągów

Funkcjonariusze straży pożarnej sprawdzają pojazd.

Warszawa

Dziś Masa Krytyczna. Uwaga na utrudnienia w ruchu

Rowerzyści spotkają się równo o godz. 18 na placu Zamkowym. Stamtąd wyjadą w stronę centrum.

Warszawa

Potrąciła strażnika miejskiego, bo nie chciała się zatrzymać do kontroli

Dziś kobiecie postawione zostaną zarzuty. Prawdopodobne, że kierująca odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza.

Warszawa

Od połowy czerwca remont ul. Kleszczowej

Jeszcze do niedawna zapowiadano, że na czas modernizacji ul. Kleszczowa zostanie całkowicie zamknięta. Tak jednak nie będzie.

Warszawa

Zlikwidowano wyrwę przy ul. Kruczej

W rejonie ul. Kruczej pojawiła się wyrwa, która uniemożliwiała ruch w tej części stolicy. Usterkę już zlikwidowano.

Reklama