Warszawa - Sobota, 21.06.2025 / Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
Reklama

Duże zmiany w taryfie biletowej

Dodano:

Fot. Archiwum Wawa.net.pl
Fot. Archiwum Wawa.net.pl
Nowe udogodnienia wejdą w życie w sierpniu.

Jedną z nowości będzie wprowadzenie Karty Warszawiaka dla emerytów i rencistów. Dodatkowo planowane jest także „wypuszczenie” Ulgowego Biletu Warszawiaka.

W szykowanych modyfikacjach nie zapomniano też o osobach niepełnosprawnych po 26 roku życia, które też będą mogły skorzystać z tańszych biletów. Podobnie doktoranci do 35 roku życia, którzy jak dotąd mieli zniżki ale przysługiwały im one jedynie do 30 roku życia.

Dzięki Karcie Warszawiaka możliwe będzie nabycie biletów okresowych. Do dyspozycji pasażerów będą warianty 30- i 90-dniowe, które pozwolą na tańsze kursowanie na terenie I oraz II strefy. Młodzież natomiast pojedzie na biletach zniżkowych do 30 września roku, w którym przekroczy 21 rok życia. Jeżeli przestanie się uczyć, zniżki nie będą obowiązywały. Kiedy podejmie kształcenie na szczeblu wyższym, ulgi się wydłużą.

Sporo tańsze mają być też bilety miesięczne dla osób z miejscowości usytuowanych niedaleko Warszawy, o ile gminy „dołożą się” do komunikacji Zarządu Transportu Miejskiego.
 
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Niekorzystne warunki pogodowe przyczyną problemów na lotnisku

Port lotniczy w stolicy zanotował od wczoraj kilka opóźnień w przylotach. Niektóre rejsy mające zakończyć się na warszawskim lotnisku zostały odwołane.

Warszawa

Będzie sygnalizacja na Targowej

Przy ul. Targowej w Warszawie montowana jest sygnalizacja świetlna.

Warszawa

Gigantyczne utrudnienia na węźle Puławska

Doszło do porannego zderzenia aż sześciu pojazdów.

Warszawa

Kolejne utrudnienia w stolicy. Gdzie tym razem?

Problemy z płynnością jazdy pojawiły się na Trasie Toruńskiej.

Warszawa

Zderzyły się trzy auta. Są ranni

Dwie osoby zostały poszkodowane na skutek wypadku, do jakiego doszło na Trasie Łazienkowskiej dziś rano.

Warszawa

Zamknięto Krakowskie Przedmieście. Uwaga kierowcy!

Przejazd jest nieczynny od samego rano.

Warszawa

Kto chętny kupić Pałac Szaniawskich?

Cena wywoławcza to 21 mln zł.

Reklama