Warszawa - Sobota, 21.06.2025 / Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
Reklama

Czwarte urodziny Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115

Dodano:

fot. Urząd Miasta Warszawa
fot. Urząd Miasta Warszawa
WARSZAWA. Przez 4 lata działania Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 mieszkańcy kontaktowali się z nami 1 300 000 razy. Odebraliśmy 780 000 próśb o informację, co stanowi 60% wszystkich zgłoszeń. Mieszkańcy niezmiennie pytają o komunikację miejską – aktualne rozkłady jazdy, trasy dojazdu oraz o zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Duża część pytań dotyczy także miejsca i sposobu załatwiania spraw urzędowych oraz odbioru odpadów. 
 
Najwięcej, bo 30% zgłoszeń interwencyjnych, związana jest z szeroko rozumianymi problemami drogowymi. Źle zaparkowane pojazdy to absolutny lider statystyk. Najbardziej aktywny mieszkaniec stolicy zgłosił przez aplikację mobilną aż 1606 takich zdarzeń. Pozostałe zgłoszenia to zniszczona nawierzchnia dróg czy popsute oświetlenie. Mieszkańcy zwracają uwagę na sprawy związane z utrzymaniem czystości w mieście, takie jak: nielegalne wysypiska, zniszczenie koszy na śmieci. To 91 694 zgłoszeń, co stanowi 20% wszystkich zgłoszeń interwencyjnych. Najwięcej zgłoszeń interwencyjnych wypływa z dużych dzielnic: Mokotowa, Śródmieścia i Pragi Południe.
 
Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115 to pierwszy w Polsce zintegrowany system kontaktu pomiędzy mieszkańcami a samorządem. Jako jeden z niewielu na świecie zapewnia mieszkańcom całodobowy kontakt z urzędem przez siedem dni w tygodniu, za pośrednictwem kilku kanałów kontaktu: telefonu – 19115, portalu internetowego – www.warszawa19115.pl, e-maila, czatu oraz mediów społecznościowych
 
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Potrącenie pieszej na skrzyżowaniu Wrocławskiej i Powstańców Śląskich

Ok. godz. 14 doszło do potrącenia pieszej w rejonie skrzyżowania ul. Wrocławskiej i Powstańców Śląskich w Warszawie.

Warszawa

Otwarto ul. Nowolazurową

Wczoraj miało miejsce oficjalne otwarcie ul. Nowolazurowej. Symboliczną wstęgę przecięto przed godz. 13.

Warszawa

Awaria sieci energetycznej. Tramwaje stanęły w miejscu

Wczoraj w godzinach popołudniowych pojawił się problem z siecią energetyczną. Dlatego też wstrzymano ruch w kilku częściach Warszawy.

Warszawa

Ogłoszono przetarg. Kto wykona kolejny odcinek autostrady A2?

Poszukiwany jest wykonawca następnego zadania związanego z zaprojektowaniem oraz budowa odcinka autostrady A2.

Warszawa

Pożar w sklepie rowerowym

Dziś rano doszło do wybuchu pożaru w obiekcie trzykondygnacyjnym w rejonie ulicy Kajki oraz Wygodnej.

Warszawa

Wypadek na moście Siekierkowskim

Najechały na siebie dwa pojazdy. Kolizja wywołała spory korek.

Warszawa

Poniedziałkowe zderzenie trzech aut w miejscowości Łazy

Do wypadku drogowego w miejscowości Łazy w rejonie Janek doszło w poniedziałek, po godz. 16.

Warszawa

Nowolazurowa w trakcie budowy

Na chwilę obecną trwa kolejny etap budowy ul. Nowolazurowej. Będą duże utrudnienia.

Reklama