Warszawa - Piątek, 20.06.2025 / Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny
Reklama

Będą nowe ścieżki rowerowe w stolicy

Dodano:

Fot. Archiwum wawa.net.pl
Fot. Archiwum wawa.net.pl
Oficjalnie zatwierdzono wydzielenie dróżek dla rowerzystów przy ul. Dickensa.

Koncepcja uwzględnia stworzenie pasów rowerowych na odcinku o długości 600 metrów ciągnącym się od pętli Szczęśliwice do ul. Grójeckiej.

To pozwoli ułatwić dojazd do ul. Bitwy Warszawskiej a także zwiększy bezpieczeństwo w okolicy. Na chwilę obecną jezdnia jest w tym miejscu na tyle szeroka, że kierowcy pozwalają sobie często na przekraczanie dozwolonej prędkości, co stwarza ryzyko dla pozostałych uczestników ruchu, w tym także rowerzystów.

Zgodnie z ustaleniami, projekt zostanie wdrożony wiosną tego roku.
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

56,5 mln zł z funduszy UE na innowacyjne projekty mobilne

Turyści, a także wszystkie osoby odwiedzające region już niebawem będą mogły korzystać z bezpłatnych rozwiązań mobilnych ułatwiających poruszanie się po mieście.

Warszawa

Dom dzienny dla powstańców będzie na Woli

Radni miejscy 19 października przyjęli stanowisko w sprawie utworzenia domu wsparcia dla powstańców warszawskich.

Warszawa

Coraz bliżej oddania do użytku kolejnego fragmentu bulwarów

WARSZAWA. Szacuje się, że prace ekipa powinna zakończyć mniej więcej za pół miesiąca. To oznaczałoby, że jeszcze w bieżącym sezonie wakacyjnym będzie można przemieszczać się odnowionym odcinkiem.

Warszawa

Tragedia na Bielanach

WARSZAWA. Nie żyje kobieta, która potrącił tramwaj jadący przez Bielany.

Warszawa

Śmiertelny wypadek, Kierowca pijany

 WARSZAWA. W sobotę, w godzinach wieczornych doszło do zdarzenia drogowego, na skutek którego zmarła jedna osoba.

Warszawa

Jutro zawyją syreny

WARSZAWA. 73. rocznica Powstania Warszawskiego.

Warszawa

Dziś pierwszy dzień wizyty Donalda Trumpa

WARSZAWA. W związku z wizytą prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Warszawie wystąpią duże utrudnienia w ruchu.

Warszawa

Zderzenie trzech aut

 WARSZAWA. Do wypadku doszło na Trasie Siekierkowskiej.

Reklama