Warszawa - Środa, 05.11.2025 / Imieniny: Elżbiety, Sławomira, Zachariasza
Reklama

Automaty biletowe w ponad 1000 warszawskich autobusów

Dodano:

Fot. Archiwum Wawa.net.pl
Fot. Archiwum Wawa.net.pl
Środki transportu warszawskiej komunikacji miejskiej w większości posiadają biletomaty.

Zgodnie z planem wszelkie autobusy kursujące na terenie stolicy powinny zostać wyposażone w automaty do biletów do końca przyszłego roku. Wyposażanie pojazdów miejskich trwa systematycznie od lata 2012 roku.

Dzięki biletomatom możliwe jest zakupienie jednorazowych biletów, które pozwalają na 75-minutową jazdę uwzględniającą przesiadki bądź 90-minutowy kurs wybranym autobusem do ostatniego przystanku danej trasy. Ponadto automaty są przystosowane również do sprzedaży biletów długookresowych, jakie ładowane są na Karcie Miejskiej.

Chcąc skorzystać z autobusu posiadającego biletomat wystarczy popatrzeć na oznaczenia, które widnieją na środkach transportu wyposażonych w urządzenia. Piktogram z informacją jest umieszczony na drugich drzwiach autobusu. Dodatkowym ułatwieniem dla pasażerów są także automaty stacjonarne.
 
 
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Ruszyły zapisy do wakacyjnych przedszkoli

Do końca maja można wypełniać i dostarczać tak zwane „karty zgłoszeń dziecka”, na podstawie których maluchy mogą korzystać z oferty przedszkoli również w sezonie wakacyjnym.

Warszawa

Drzewo przewróciło się na auta

W wyniku silnych wichur, jakie miały miejsce w Warszawie powalone zostało drzewo.

Warszawa

W wakacje roboty nad torowiskiem przy Powstańców Śląskich

Na najbliższy sezon wakacyjny zaplanowano prace nad stworzeniem fragmentu torowiska przy ul. Powstańców Śląskich.

Warszawa

Usterka pociągu Kolei Mazowieckich

Od rana zepsuty jest pociąg Kolei Mazowieckich. Awaria spowodowała zamieszanie wśród pasażerów.

Warszawa

Oficjalne oddanie do użytku odcinka A1

Na dzień dzisiejszy zaplanowano oddanie do użytku wykonanego już odcinka autostrady A1.

Warszawa

Zapadnięta studzienka przyczyną gigantycznych korków i kolizji

W wyniku zapadnięcia się studzienki na Trasie Armii Krajowej tworzą się gigantyczne korki. Zatory stały się powodem porannej kolizji.

Warszawa

Kolejne zmiany w kursach pociągów Kolei Mazowieckich

Przekształcenia w dotychczasowych rozkładach jazdy środków transportu Kolei Mazowieckich mają wynikać z remontów prowadzonych przez PKP.

Warszawa

Tragedia niedaleko Warszawy. Auto zderzyło się z Polskim Busem

W pobliżu Mławy doszło do śmiertelnego wypadku drogowego. Samochód osobowy uległ kolizji z autokarem Polski Bus.

Reklama