Warszawa - Poniedziałek, 04.08.2025 / Imieniny: Dominika, Protazego, Jana
Reklama

Automaty biletowe w ponad 1000 warszawskich autobusów

Dodano:

Fot. Archiwum Wawa.net.pl
Fot. Archiwum Wawa.net.pl
Środki transportu warszawskiej komunikacji miejskiej w większości posiadają biletomaty.

Zgodnie z planem wszelkie autobusy kursujące na terenie stolicy powinny zostać wyposażone w automaty do biletów do końca przyszłego roku. Wyposażanie pojazdów miejskich trwa systematycznie od lata 2012 roku.

Dzięki biletomatom możliwe jest zakupienie jednorazowych biletów, które pozwalają na 75-minutową jazdę uwzględniającą przesiadki bądź 90-minutowy kurs wybranym autobusem do ostatniego przystanku danej trasy. Ponadto automaty są przystosowane również do sprzedaży biletów długookresowych, jakie ładowane są na Karcie Miejskiej.

Chcąc skorzystać z autobusu posiadającego biletomat wystarczy popatrzeć na oznaczenia, które widnieją na środkach transportu wyposażonych w urządzenia. Piktogram z informacją jest umieszczony na drugich drzwiach autobusu. Dodatkowym ułatwieniem dla pasażerów są także automaty stacjonarne.
 
 
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Warszawskie Targi Książki z sukcesem

Podobnie jak rok temu, także i teraz udział w Warszawskich Targach Książki wzięło około 60 tys. osób.

Warszawa

Pociąg potrącił mężczyznę

Poszkodowany zmarł. Tragiczne zdarzenie miało miejsce w miejscowości Józefinów niedaleko Piastowa w godzinach wieczornych.

Warszawa

Trwa szacowanie strat po powodzi

Nie ma już żadnego zagrożenia powodziowego. Wody Wisły opadają.

Warszawa

Uwaga! Zmiany w rozkładzie PKP!

Wraz z dniem 24 maja wprowadzone zostaną przekształcenia w dotychczas obowiązującym rozkładzie jazdy pociągów PKP na linii Warszawa – Pruszków.

Warszawa

Szukają wykonawcy przebudowy dróg

W celu znalezienia realizatora planowanej inwestycji, ogłoszony został już przetarg.

Warszawa

Wypadek na Powiślu. Przewrócił się dźwig

W wyniku zdarzenia poszkodowany został operator dźwigu. Mężczyzna w momencie wypadku był trzeźwy.

Warszawa

Przerobią plac Powstańców Warszawy

Zgodnie z projektem, odświeżony plac Powstańców Warszawy ma zyskać nowy system oświetleniowy oraz chodniki.

Warszawa

24-latek utopił się w stawie

Wczoraj około godziny 23 stwierdzono zgon młodego mężczyzny, który utopił się w warszawskim stawie.

Reklama