Warszawa - Wtorek, 02.09.2025 / Imieniny: Stefana, Juliana, Aksela
Reklama

7 grudnia w Warszawie rozbłysną świąteczne iluminację

Dodano:

fot. Urząd Miasta Warszawa
fot. Urząd Miasta Warszawa
WARSZAWA. W sobotę, 7 grudnia, ulice Warszawy rozświetli świąteczna iluminacja. Na Krakowskim Przedmieściu, Starym Mieście i Podzamczu mieszkańców i turystów cieszyć będą piękne ozdoby świetlne oraz liczne atrakcje.
 
Już w najbliższą sobotę ok. godz. 15.30, gdy w mieście rozbłyśnie świąteczna iluminacja. Tuż po zapadnięciu zmroku, spod pomnika Kopernika wyruszą orkiestry dęte, które wraz ze świątecznym orszakiem artystów dotrą aż na Podzamcze do Multimedialnego Parku Fontann. Po drodze spotkać będzie można liczne niespodzianki, m.in. paradę Mikołajów, cheerleaderki, mażoretki, a także aktorów, akrobatów, szczudlarzy i żonglerów z teatru ulicznego Scena Kalejdoskop oraz aktorów i tancerzy ze szkoły musicalowej B&B i wychowanków Fly Akademii w spektakularnych układach tanecznych z szarfami i kołami. Podziwiać też będzie można występy taneczne zespołów dziecięcych oraz musztrę paradną warszawskiej Straży Miejskiej.
 
O godz. 17.00 z balkonu hotelu Bristol zaśpiewają soliści operowi: Aleksandra Wiwała, Aleksandra Borkiewicz i Leszek Świdziński oraz Trzej Młodzi Tenorzy. Usłyszymy utwory z repertuaru Jana Kiepury, który również śpiewał z tego miejsca, oraz największe przeboje muzyki rozrywkowej z ostatnich lat, w ciekawych i niejednokrotnie zaskakująco nowoczesnych aranżacjach. Na zakończenie koncertu warszawiacy wspólnie zaśpiewają największy bożonarodzeniowy przebój – „Last Christmas” George Michaela, który w okresie świąt od 35 lat śpiewa cały świat. Na ścianach zabytkowego budynku hotelu Bristol będzie prezentowany świetlny pokaz audiowizualny.
 
Spacer Traktem Królewskim umilą występy chórów – profesjonalnych, a także złożonych z tych warszawianek i warszawiaków, którzy wcześniej poznali tajniki śpiewu podczas specjalnie przygotowanych warsztatów prowadzonych przez dyrygentkę Ewę Jurkiewicz.
 
Spragnionych i zmarzniętych spacerowiczów MPWiK poczęstuje herbatą przygotowaną z warszawskiej kranówki. Atrakcje uświetniające świąteczną iluminację będą trwać do godz. 19.30.
 
W Multimedialnym Parku Fontann na Podzamczu w rytm zimowych przebojów zatańczą fontanny, roziskrzone 30 tysiącami ledowych punktów. Piętnastominutowe spektakle rozpoczną się o pełnych godzinach: 16, 17, 18, 19 i 20. Na wspólne zdjęcie z najmłodszymi czekać będzie w saniach święty Mikołaj, a dla wszystkich odwiedzających Multimedialny Park Fontann przewidziana jest również gorąca herbata.
 
Zimowe iluminacje w Multimedialnym Parku Fontann będzie można oglądać codziennie, natomiast pokazy z muzyką odbywać się będą w każdy piątek, sobotę i niedzielę o pełnych godzinach: 16, 17, 18 i potrwają do 31 stycznia 2020 r. W dniach 7, 8, 25, 26, 31 grudnia oraz 1 i 6 stycznia zapraszamy na dodatkowe pokazy również o godzinie 19 i 20.
 
Warszawska iluminacja po raz 12.
 
Główną osią stołecznej iluminacji jest Trakt Królewski – od placu Zamkowego, przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, plac Trzech Krzyży i Aleje Ujazdowskie aż do Belwederu. Iluminowane są także inne mosty, ulice i place zarówno po lewej jak i prawej stronie miasta. Poza klasycznymi świetlnymi ozdobami pojawią się też elementy interaktywne, siedziska oraz foto ramy.
 
Nowością będzie iluminacja Starówki w nowej odsłonie. Nad lodowiskiem na Rynku, które rusza także 7 grudnia, zawiśnie okazały świetlny baldachim o powierzchni ponad 1 700 m2. Wejścia wyznaczą bramy z napisem „Wesołych Świąt”. Przy każdym staną wysokie na 6 m drzewa. Ich pnie, które będą domem dla leśnych ptaków, będą oplecione świerkowymi girlandami i przybrane kolorowymi bombkami.
 
Na Starym Mieście stanie także świetlna karuzela, która z pewnością przywoła najlepsze wspomnienia z dzieciństwa i będzie idealnym tłem dla wspólnych fotografii. Tradycyjnie plac Zamkowy ozdobi 27-metrowa choinka ze świetlną dekoracją.
Iluminacja dobrze oceniana
 
Warszawska iluminacja od lat plasuje się w czołówce europejskich zimowych dekoracji. Ozdoby świetlne na Trakcie Królewskim znalazły się na pierwszym miejscu wśród najładniej rozświetlonych alei Europy w rankingu Deutsche Welle. A francuski dziennik Le Figaro umieścił Warszawę wśród 10 najpiękniej udekorowanych miast na świecie.
 
Cała warszawska dekoracja to ponad 1 300 różnych elementów, na które składa się ponad 4,5 miliona energooszczędnych diod eko-LED, które pobierają 10 raz mniej prądu niż tradycyjne oświetlenie i są wykonane z najwyższej jakości materiałów.
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Prezydent m.st. Warszawy wnosi o delegalizacje ONR

Prezydent m.st. Warszawy kolejny raz wnosi do Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego o delegalizację ONR.

Warszawa

Warszawscy łyżwiarze mogą uważać sezon za otwarty

Rozpoczął się sezon miejskich ślizgawek. Pierwsza z nich zaczęła działać na Targówku. Wkrótce dołączą do niej kolejne. Łącznie w sezonie 2017/2018 uruchomionych zostanie szesnaście lodowisk.

Warszawa

Eco-Warszawa. Konferencja ekologiczna w Centrum Nauki Kopernik

Od 8 do 9 listopada, w Centrum Nauki Kopernik, odbędzie się międzynarodowa konferencja pn.: „Innowacyjne Eco-Miasto: zdrowe środowisko, zdrowi ludzie”.

Warszawa

System płatności online za czynności urzędowe

 W szybki i wygodny sposób można dokonać opłaty przez internet za meldunek czy wydanie prawa jazdy.

Warszawa

Czwarte urodziny Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115

Przez okres czterech lat, mieszkańcy kontaktowali się z centrum blisko 1 300 000 razy. Zgłoszenia wpływają średnio co 1,5 minuty. Wszystkie rozmowy konsultantów z mieszkańcami trwały 147 351 godzin.

Warszawa

Do Warszawy przyjechał głaz sprzed miliarda lat

 Chodzi o 60-tonowy głaz narzutowy, którego wiek szacowany jest nawet na około półtora miliarda lat.

Warszawa

Nowe zadania Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków

Po szesnastu latach Stołeczny Konserwator Zabytków decyzją wojewody mazowieckiego, oddaje swoje kompetencje Mazowieckiemu Konserwatorowi Zabytków.

Warszawa

Utrudniania w ruchu drogowym podczas Wszystkich Świętych

W dniach 28 – 30 października oraz w dniu Wszystkich Świętych, w pobliżu warszawskich nekropolii priorytet będzie miała komunikacja miejska, ulice przy cmentarzach zostaną wyłączone z ruchu, a w ich pobliżu powstaną...

Reklama