Warszawa - Piątek, 22.08.2025 / Imieniny: Cezarego, Zygfryda, Marii
Reklama

2 000 par skorzystało z warszawskiego programu in vitro

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
WARSZAWA. Warszawski program in vitro ciszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców.
 
"Pomagamy tym, którzy borykają się z problemem niepłodności - podnieśliśmy dofinansowanie in vitro do 90%. Z naszego programu skorzystało prawie 2 000 par i urodziło się 275 dzieci. Dlatego nadal będziemy go rozwijali i kontynuowali" - mówi Rafał Trzaskowski, Prezydent m.st. Warszawy.
 
Z programu wspierania osób dotkniętych niepłodnością z wykorzystaniem metod zapłodnienia pozaustrojowego można korzystać w sześciu wysokospecjalistycznych klinikach leczenia niepłodności (wybranych w drodze konkursu). Skorzystało z niego już 1997 par. I co najważniejsze na świat przyszło 275 młodych warszawiaków.
 
Zgodnie z zapowiedziami Rafała Trzaskowskiego, prezydenta Warszawy program został rozszerzony. Zwiększyła się wysokość dofinansowania i pula środków przeznaczonych na ten cel. Obecnie stolica dofinansowuje aż 90% kosztów procedur zapłodnienia pozaustrojowego. I tylko w tym roku przeznaczy na to 10,6 mln zł.
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Prawie 100 tys. mieszkańców regionu bez prądu

Takie są skutki gwałtownych burz, jakie wczoraj przeszły przez całą Polskę. Bez prądu pozostało na terenie Mazowsza praktycznie 100 tys. mieszkańców.

Warszawa

Zadzwonił na policję powiedzieć, że zażył dopalacze

Poszkodowany sam zawiadomił policję. Zgłosił, że zażył substancje odurzające. Funkcjonariusze udali się pod wskazane przez niego miejsce.

Warszawa

Alarm bombowy w Milanówku. Ładunek na jednej z posesji

Takie zgłoszenie otrzymali funkcjonariusze policji. Działania prowadzili saperzy. Jak się jednak okazało, był to tylko fałszywy alarm.

Warszawa

Spada poziom wody w Wiśle

Systematycznie spada poziom wody w Wiśle. Mimo tego obowiązuje zakaz wchodzenia do rzeki.

Warszawa

Zawalił się pustostan

RZESZÓW. Dziś rano doszło do zawalenia muru pustostanu przy ul. Kobielskiej.

Warszawa

Gwałtowne burze przeszły nad Warszawą

Koniec z upałami? Na skutek wysokich temperatur, jakie panowały w całej Polsce w ciągu ostatnich kilku dni, w wielu miejscach w kraju doszło do załamania pogodowego. Tak było również w Warszawie.

Warszawa

Wkrótce odbiory techniczne bulwarów wiślanych

Prace powoli dobiegają końca. Do zrobienia są jeszcze roboty wykończeniowe.

Warszawa

Musieli przeprowadzić restart systemu. Utrudnienia w locie Dreamlinera

Samolot miał lecieć z Warszawy do Toronto niewiele po godz. 14.

Reklama