Warszawa - Środa, 18.06.2025 / Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy
Reklama

Prima Power liderem produkcji maszyn cnc

Dodano:

Na rynku dostępnych jest wiele innowacyjnych rozwiązań, które pomagają zwiększyć efektywność i wydajność produkcji. Producenci prześcigają się w coraz to nowszych technologiach, w celu dotarcia do jak najszerszego grona klientów. Na czele pozostają jednak tylko Ci, którzy są w stanie stworzyć maszyny jak najmniej awaryjne, a obrabiane dzięki nim produkty będą wyróżniały się wysoką jakością. Jedną z takich firm jest Prima Power, która zajmuje się produkcją maszyn do kompleksowej obróbki blach.
 
 

Prima Power jest wiodącą na światowym rynku firmą specjalizującą się w technologii obróbki blach. Dbałość o precyzję i innowacyjność wprowadzanych produktów zapewniły firmie pozycję lidera w branży maszynowej, a także zaufanie tysięcy klientów. Prima Power dostarcza swoje rozwiązania do wielu gałęzi przemysłu - począwszy od branży budowlanej, rolniczej i sprzętów AGD do lotnictwa i kosmonautyki. Szerokie portfolio maszyn do obróbki blach obejmuje m.in. wykrawarki, wycinarki laserowe czy prasy krawędziowe.

 

Szeroka gama produktów

 

Wszystkie maszyny firmy są skategoryzowane w poszczególne serie. Seria THE BEND obejmuje maszyny do gięcia w różnym zakresie automatyzacji. Znajdują się tu rozbudowane systemy, także z zautomatyzowanym transportem detali. THE COMBI to zintegrowane wykrawarki z funkcją cięcia laserowego, które wykorzystują technologię serwo-elektryczną. THE LASER to zespół zaawansowanych urządzeń laserowych, które pozwalają na obróbkę różnego rodzaju materiałów w wybranym zakresie. Większość z nich posiada również funkcje cięcia cnc i spawania laserowego. W Linii THE PRESS można znaleźć nowoczesne, szybkie i wydajne serwo-elektryczne prasy krawędziowe. Wszechstronne wykrawarki serwo-elektryczne należą natomiast do linii THE PUNCH - jedna z tych maszyn - Punch Genius, wykrawarka rewolwerowa nowej generacji cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród klientów firmy. Pozostałe serie to THE SHEAR, obejmująca zintegrowane rozwiązania do wykrawania i cięcia gilotyną, THE SYSTEM gama modułowych rozwiązań do zarządzania każdym etapem produkcji, czy też THE SOFTWARE, do której zalicza się różnego rodzaju rozwiązania programowe.

 

Cięcie laserem wiodącą technologią firmy

 

Wiodącą technologią wykorzystywaną w maszynach firmy jest cięcie laserowe. Jej niewątpliwą zaletą jest uzyskanie gotowego produktu, który nadaje się do dalszej obróbki, bez dodatkowych procesów technologicznych. Aby uzyskać dobrej jakości cięcie i jednocześnie zachować wysoki poziom utrzymania wymiarów ciętych detali, należy dokładnie poprowadzić wiązkę lasera i wykorzystywać najlepsze rozwiązania mechaniczne. - Osiągnięcie takiego wyniku zapewnia jedna z naszych popularnych maszyn Laser Genius. Ta wycinarka laserowa z rezonatorem fiber upraszcza pracę i pomaga zoptymalizować koszty produkcji. To idealnie urządzenie, które pozwala osiągnąć maksymalną produktywność cięcia zarówno blach cienkich, jak i tych o średniej grubości - komentuje Adam Szwejkowski, specjalista maszyn laserowych w Prima Power Central Europe. Firma wciąż udoskonala technologię laserową i na tej podstawie opracowała własny laser światłowodowy CF 4000.

 

Dbałość o środowisko

 

Nie tylko wysoka jakość technologii, ale również dbałość o środowisko jest jednym z kluczowych założeń firmy. Zgodnie z koncepcją Green Means, Prima Power dostarcza maszyny zaprojektowane w taki sposób, aby maksymalnie ograniczyć emisję trujących gazów. Jednym z głównych czynników stosowania systemów laserowych w obróbce precyzyjnych elementów zarówno w sektorze motoryzacyjnym, jak i energetycznym jest właśnie redukcja zanieczyszczenia w trakcie procesu produkcyjnego i oszczędność energii, a co za tym idzie - także kosztów wytwarzania.

Zakłady produkcyjne Prima Power znajdują się we Włoszech, w Finlandii, Chinach i USA, natomiast firmowa sieć sprzedaży obejmuje ponad 70 krajów na całym świecie.

Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Kolejna usterka na warszawskim metro

Tym razem uszkodzone zostały drzwi nowego pojazdu.

Warszawa

Podejrzana o gwałt częściowo przyznała się do zarzutów

Nauczycielka, której postawiono już zarzut gwałtu na uczennicy, posiadania oraz hodowania marihuany oraz upijania młodzieży przyznała, że miała styczność z narkotykami.

Warszawa

Od rana kolejne ulewy. Policja apeluje o ostrożność

Od wczesnego poranka intensywnie pada. Pogarszają się warunki drogowe.

Warszawa

Plac Powstańców Warszawy estetyczniejszy

Wkrótce rozpoczną się konkretne prace nad nowym wyglądem placu Powstańców Warszawy.

Warszawa

Dziś planowane otwarcie ul. Targowej

Trasa została zamknięta ze względu na osunięcie ziemi, jakie miało miejsce przy pracach nad odcinkiem II linii metra.

Warszawa

Innowacja w budownictwie. Domy ogrzewane słońcem

Plan stworzenia pierwsze osiedla ogrzewanego słońcem zrodził się wśród warszawskich inwestorów.

Warszawa

Zmiana organizacji ruchu przy Powsińskiej

W rejonie ul. Powsińskiej można już skręcić w lewo w stronę Augustówki.

Warszawa

Czwórka dzieci w szpitalu. Wypadek przy ul. Gandhi

W rejonie ul. Gandhi doszło dziś rano do wypadku drogowego, w wyniku którego obrażeń doznała czwórka dzieci.

Reklama