Warning: getimagesize(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:14090086:SSL routines:SSL3_GET_SERVER_CERTIFICATE:certificate verify failed in /www/wawa_net/cms/funkcje_page/funkcje.php on line 51

Warning: getimagesize(): Failed to enable crypto in /www/wawa_net/cms/funkcje_page/funkcje.php on line 51

Warning: getimagesize(https://www.wawa.net.pl/szablon/nowy/gfx/wawa_logo.png): failed to open stream: operation failed in /www/wawa_net/cms/funkcje_page/funkcje.php on line 51
Aktualności, informacje, wiadomości z Warszawy, Mazowsza, Sport, Rozrywka, Kultura, Edukacja, Zakupy - WAWA.net.pl
Dzisiaj jest: 25 października 2021, Imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora

Aktualności

Jak efektywnie przyswajać angielski - 5 porad od Preply

Dodano: 13.10.2015

Jak efektywnie przyswajać angielski - 5 porad od Preply
Nie ulega wątpliwości, iż angielskiego warto się uczyć, jednak to w jaki sposób to robić, nie jest już tak oczywiste. Nasze mózgi różnią się od siebie, każdy z nas ma inne predyspozycje do nauki języków, jedni wykazują szczególne zdolności w przyswajaniu języków, innym przychodzi to bardzo opornie. Jedną spójną metoda dla nas wszystkich jest nauka poprzez praktykę i doświadczenie, jej zalety widoczne są w szczególności na maluchach, które niezależnie do swoich zasobów kompetencji, sposobu wychowania, pochodzenia uczą się szybko, skutecznie i z radością wykorzystując doświadczenie i wewnętrzną ciekawość świata.

Na gruncie edukacji językowej przykładów można mnożyć jak istotny wpływ na przyswojenie języka ma obcowanie z nim i używanie go. Najlepszym przykładem są emigranci i ich rodziny, którzy poprzez wyjazd zagraniczny, pracę, naukę nauczyli się błyskawicznie języka angielskiego nie poświęcając czasu na stricte zajęcia dydaktyczne w tym zakresie. Nauka angielskiego wcale nie musi pochłaniać wiele czasu, być nudna i żmudna. Przede wszystkim powinna cieszyć i dawać satysfakcje oraz wymierne korzyści. Jeśli widzimy plusy nauki, jej efekty, postępy łatwiej jest się zmotywować do dalszej pracy. Warto również rozróżnić naukę angielskiego od przyswajania języka angielskiego. Nauka to zorganizowany proces powtarzania, ćwiczeń i utrwalania wiedzy, tymczasem przyswajanie języka to nauka w naturalny sposób poprzez obcowanie z językiem, jego używanie, osłuchanie się z jego brzmieniem itp. Nabywanie języka angielskiego zwykle przychodzi nam bez trudu, bardzo często podświadomie, przy okazji. Co zrobić, by to przyswajanie było jak najbardziej efektywne?

Jedną z metod na skuteczną naukę jest tak zwane zanurzenie polegające na intensyfikacji bodźców językowych. W praktyce metoda polega na jak najczęstszym kontakcie z językiem, używaniu go na co dzień. Pomóc w tym mogą zarówno media anglojęzyczne, które dostępne są online w dużej mierze bezpłatnie jak również publikacje internetowe, blogi, fora internetowe, gdzie można aktywnie włączyć się do dyskusji, komentowania informacji. Niezbędnym źródłem okazji do rozmów i nieustannego ćwiczenia języka są portale społecznościowe, między innymi Facebook. Dzięki uczestnictwu w grupach tematycznych, obserwacji profili zarówno edukacyjnych jak i zgodnych z zainteresowaniami można się uczyć przy okazji. Portale skupiające międzynarodowe środowisko użytkowników to kopalnia inspiracji do nauki. Korzystając z pomysłów na naukę zamieszczanych przez rozmaite osoby można usprawnić swój proces nauki, a także uprzyjemnić ćwiczenia. Co więcej to zawsze okazja do zdobycia nowych kontaktów, poznania ciekawych osób, zaprzyjaźnienia się. Każda interakcja w języku angielskim pozytywnie wpływa na przyswajanie języka. Często poza portalami społecznościowymi rolę forum, na którym można poćwiczyć konwersacje pełnią gry online. Gracze nie tylko mogą poznać słownictwo, komendy występujące w grze ale również rozmawiać ze sobą. W zdecydowanej większości językiem gier online jest angielski. O odpowiednim wyborze korepetytora pisaliśmy już na stronach Wawa.net.

Aby skutecznie się uczyć języka angielskiego warto przygotować sobie harmonogram pracy, wyznaczyć cele i określić je w czasie. W ten sposób możemy zadbać o systematyczność nauki jak i kontrolować postęp. Monitoring sukcesów działa motywacyjnie i mobilizująco w razie, kiedy efekty nie są zadowalające w czasie. Warto jednak pamiętać, iż nauka na czas, na siłę nie jest sprzymierzeńcem efektywności. Czasem lepiej poświecić więcej czasu na któreś zagadnienie, niżeli pospiesznie przejść dalej.

Jako, iż znajomość języka to przede wszystkim kompetencje komunikacji w danym języku, to właśnie na konwersacjach winno się skupić uwagę. Od czego zatem zacząć? Priorytetem jest słownictwo. Poznawanie słownictwa, poszerzanie słownika zarówno czynnego, jak i biernego automatycznie uczy nas gramatyki, pisowni. Stad bardzo ważne jest uczenie się słówek poprzez kontekst, w zdaniach, wraz z zastosowaniem konstrukcji gramatycznej. Najlepszym sposobem na przyswajanie dużej ilości słówek jest konwersacja, doświadczanie konkretnych sytuacji. Scenki sytuacyjne improwizowane na zajęciach w szkołach językowych nie są w stanie w pełni oddać wartości faktycznego doznania danej sytuacji. Dlatego tak ważna jest rzeczywista aktywność i interakcja z drugim człowiekiem. Doskonałym uzupełnieniem nauki są konwersacje z native speakerami, nawet jeśli nasz angielski jest na poziomie podstawowym. Wymiana zdań, rozmowa nawet na banalne tematy nauczyć nas może o wiele więcej niż kurs online, czy stos ćwiczeń.

Wsparciem w zakresie spotęgowania kontaktu z językiem mogą stanowić korepetycje online. Angielski przez Skype to obecnie bardzo na czasie sposób nauki. Nie wolno jednak zapominać, iż korepetycje z angielskiego winny być tylko jednym z elementów procesu dydaktycznego, jaki winien objąć nas w pełni. Poza konwersacjami z lektorami i native speakerami przez Skype warto zadbać o stosowne i zróżnicowane warunki nauki. Pomocne w tej kwestii bywają aplikacje mobilne do nauki angielskiego, jak również portale poświęcone nauce języków, słowniki online i szereg pomocy dydaktycznych oferowanych na rynku wydawniczym. W tym miejscu chcąc osiągnąć jak najlepsze efekty nauki winniśmy wybrać te narzędzia do nauki, które są dla nas najbardziej odpowiednie, zgodne z naszymi indywidualnymi preferencjami. Nie dla każdego będą to te same aplikacje, czy w ogólne aplikacje mobilne.

Dbałość o różnorodność jest ważna, gdyż w ten sposób możemy zapewnić obie ćwiczenia zarówno rozumienia ze słuchu, doskonalenia pisowni, czytania jak i konwersacji. Możliwości jest wiele, głównie online. Przykładem na kontakt z językiem może być ustawienie obsługi telefonu, bankomatu na język angielski, czy też wykorzystanie muzyki do nauki, bądź rozwijania swoich pasji kulinarnych poprzez tłumaczenie przepisów z języka angielskiego. Kluczowy w tym miejscu jest indywidualizm, by dopasować formę nauki do swoich możliwości tak, by sprawiała nam przyjemność, zachęcała do dalszej aktywności.

Nie czując się na siłach samodzielnie organizować swój proces nauki warto skorzystać z indywidualnych lekcji z lektorem, który rozplanuje nam materiał, dopilnuje by został należycie pojęty, utrwalony i sprawdzony, a także zadba o systematyczność nauki oraz stosowną motywację. Wbrew pozorom praca z lektorem poza szeregiem zalet ma podstawowy atut – nie jest droga, o ile wybierzemy korepetycje zdalne. Korzystając z platform pośredniczących w organizacji korepetycji zdalnych jak Preply.com można zaoszczędzić na kosztach wykupując pakiety zajęć, jak również wybierając najbardziej konkurencyjnych cenowo korepetytorów. Bezsprzecznie jest to komfortowe rozwiązanie tak dla młodzieży, studentów jak i managerów, przedsiębiorców i wszystkim, którym zależy na wysokiej jakości nauczania angielskiego. Skuteczność nauki z Preply potwierdza grono zadowolonych użytkowników, którzy potwierdzają atrakcyjność tej opcji nauki angielskiego.

Jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o to jak się uczyć, by być zadowolonym z efektów nie ma, bowiem to zależy od wielu czynników. Każdy z nas ucząc się powinien samodzielnie dokonać analizy skuteczności poszczególnych metod nauki i wybrać te, które są w naszym przypadku najlepsze. Kompozycja elementów nauki jest unikalna dla każdego z nas, stąd brak uniwersalnej rady skutecznej dla wszystkich. Warto jednak próbować dostępnych metod, by w końcu znaleźć tę optymalną dla siebie, być może jest nią nauka przez Skype?

Zapraszamy na ciekawe i efektywne korepetycje z języka angielskiego w Warszawie do Preply.

 

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Portal wawa.net.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Chcemy bezpiecznego przejścia! - list otwarty

Chcemy bezpiecznego przejścia! - list otwarty

W Piastowie pod Warszawą od 2 lat prowadzone są prace w związku z remontem przejścia podziemnego. Michał Sadecki, przedsiębiorca, mieszkaniec Piastowa oraz ojciec dwójki dzieci apeluje do Władz miasta oraz Inwestora o jak najszybsze dokończenie inwestycji...

Dodano: 11.03.2019 | Komentarze: 0

Enologia i sommelier - czyli co w winie płynie

Enologia i sommelier - czyli co w winie płynie

Co płynie w winie, to jasne: złocisty, rubinowy, różowy moszcz gronowy, wyciśnięty z winogron, poddany fermentacji.

Dodano: 21.02.2019 | Komentarze: 0

Postaw na Radom i kup tanie bilety PKP Intercity z Warszawy dla całej rodziny!

Postaw na Radom i kup tanie bilety PKP Intercity z Warszawy dla całej rodziny!

Podróżowanie z dziećmi to możliwość wspólnego spędzenia czasu, odkrywania nowych miejsc, a także wzajemnej nauki. Każdy dorosły wie, że podróże kształcą, dlatego warto od najmłodszych lat zabierać swoje pociechy na dalsze czy bliższe wojaże.

Dodano: 13.02.2019 | Komentarze: 0

Reklama
Jakie auto wynająć w Warszawie kiedy w stolicy jesteś na kilka dni?

Jakie auto wynająć w Warszawie kiedy w stolicy jesteś na kilka dni?

Wybierasz się do Warszawy na kilka dni i nie wiesz gdzie oraz jak wypożyczyć auto? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, dzięki którym wynajem samochodu będzie szybki i prosty. Podpowiemy również, jakie auta najlepiej jest wybierać.

Dodano: 01.12.2018 | Komentarze: 0

Profesjonalne sprzątanie kuchni - podstawa funkcjonowania dobrej restauracji

Profesjonalne sprzątanie kuchni - podstawa funkcjonowania dobrej restauracji

Każdy, kto miał okazję obejrzeć program pokroju Kuchennych Rewolucji Magdy Gessler wie, jak zaniedbywane bywa w większości restauracji i punktów gastronomicznych sprzątanie kuchni. Tymczasem czysta kuchnia to podstawa działania w branży gastronomicznej. Jak powinno przebiegać sprzątanie kuchni w restauracji i jak często należy je wykonywać? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań dotyczących zachowania czystości w kuchni i restauracji znajdziesz w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury.

Dodano: 02.11.2018 | Komentarze: 0

Najczęściej czytane

Reklama
Zobacz inne fotorelacje

Wasze opinie

Pobił go i poszczuł psem, bo odmówił imprezowaniapiotrek: Co to się dzieje w tej...
Lider grupy Coma zagra soloAmeba: Wolę Roguckiego z Comą...
Illusion powraca z nowym albumemArtemon: Fantastyczna wiadomość,...
ENEMEF: Noc OskarowaKinoman: Zniewolony i Wilk z...
Bullet For My ValentineMikołaj: Bedzie miazga!!!
Reklama

Nowe na portalu

Reklama