Warszawa - Piątek, 23.01.2026 / Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa
Reklama

W Warszawie i na terenie całego województwa zawyją syreny alarmowe

Dodano: /

fot. UM Warszawa
fot. UM Warszawa

W dniach 15–18 grudnia, w godzinach 8:00–15:00, na terenie całego województwa mazowieckiego zostanie przeprowadzony test systemu alarmowania i ostrzegania ludności. W tym czasie emitowane będą sygnały dźwiękowe z rozmieszczonych w regionie syren alarmowych.

Ćwiczenie realizowane jest z inicjatywy wojewody mazowieckiego w ramach przedsięwzięcia „Syrena-25”, którego celem jest weryfikacja funkcjonowania systemu ostrzegania, sprawdzenie skuteczności procedur oraz podniesienie gotowości służb odpowiedzialnych za zarządzanie kryzysowe i ochronę ludności.

W trakcie testów uruchamiane będą sygnały alarmowe w postaci ciągłego dźwięku trwającego 1 minutę, emitowanego zarówno jako ogłoszenie, jak i odwołanie alarmu. Wszystkie sygnały będą miały charakter wyłącznie ćwiczebny i nie będą związane z żadnym realnym zagrożeniem. Ich celem jest ocena sprawności technicznej systemu oraz koordynacji działań służb.

Mieszkańcy nie są zobowiązani do podejmowania jakichkolwiek działań. Apeluje się o zachowanie spokoju i potraktowanie emitowanych sygnałów jako elementu planowego szkolenia.

Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Uwaga zmotoryzowani! Ruszyły roboty na Bielanach

W rejonie ul. Sacharowej wprowadzone zostały w dniu dzisiejszym utrudnienia. Od rana ograniczono możliwość przejazdu ul. Kasprowicza.

Warszawa

220 tys. kwiatów udekoruje stolicę

Na terenie Warszawy posadzonych ma zostać w bieżącym roku dokładnie 222 tys. kwiatów.

Warszawa

Nowe ścieżki rowerowe w Warszawie

Na terenie Warszawy powstaną niebawem nowe trasy rowerowe. Do połowy wakacji ma zostać ostatecznie opracowany projekt zakładający budowę nowych dróg w rejonie ul. Marszałkowskiej, Rzymowskiego, Gierdziejewskiego oraz al. Jana Pawła II i...

Warszawa

Potężny pożar przy al. Jerozolimskich

Przy al. Jerozolimskich w Warszawie doszło do w dniu wczorajszym do wybuchu pożaru. Łącznie pracowało siedem wozów straży. Ogień rozprzestrzenił się na sześciu hektarach gruntów.

Warszawa

Wypadek drogowy przy Kondratowicza

W wyniku wypadku drogowego w rejonie Kondratowicza poszkodowana została jedna osoba.

Warszawa

Wykolejenie tramwaju

W związku z wykolejeniem tramwaju linii nr 10 w dniu wczorajszym doszło do sporych utrudnień w płynności jazdy w rejonie skrzyżowania al. Solidarności oraz Jana Pawła II.

Warszawa

Inwestycja na dwa lata, teraz remont

Zapowiedziano remont drogi przebiegającej przez most Północny.

Warszawa

Akcja ratownicza dwóch robotników

Funkcjonariusze straży pożarnej przez kilkadziesiąt minut próbowali wydostać spod osuniętych zwałów ziemi dwóch robotników.

Reklama