Warszawa - Sobota, 15.08.2026 / Imieniny: Marii, Napoleona, Stelii
Reklama

Święto Wojska Polskiego 2026. Defilada na Wisłostradzie i duże zmiany w ruchu

Dodano: /

15 sierpnia w Warszawie odbędą się centralne obchody Święta Wojska Polskiego i rocznicy Bitwy Warszawskiej. Głównym punktem programu będzie uroczysta defilada na Wisłostradzie z udziałem kilku tysięcy żołnierzy, sprzętu wojskowego i lotnictwa. Kierowcy muszą przygotować się na liczne zamknięcia ulic i mostów. Pierwsze utrudnienia rozpoczną się już 14 sierpnia.

Defilada ruszy w sobotę o godz. 12:00 na Wisłostradzie. Zaprezentują się żołnierze wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP oraz armii sojuszniczych. Widzowie zobaczą m.in. bojowe wozy Borsuk, transportery Rosomak, czołgi Leopard, K2 i Abrams, armatohaubice Krab, systemy HIMARS i Patriot oraz śmigłowce Black Hawk, AW149 i Apache. W pokazie lotniczym mają uczestniczyć także samoloty F-35 „Husarz” i F-16.

Równocześnie w Zatoce Gdańskiej odbędzie się parada morska z udziałem ponad 20 jednostek Marynarki Wojennej RP i państw sojuszniczych. Najlepszym miejscem do jej obserwacji będzie Skwer Kościuszki w Gdyni.

Warszawskie obchody rozpoczną się już o godz. 10:00 uroczystą zmianą wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza na placu Piłsudskiego. Z kolei w Cytadeli Warszawskiej oraz w Gdyni powstaną strefy wojskowe z pokazami sprzętu, koncertami orkiestr, transmisjami uroczystości i wojskową grochówką.

Największe zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywać od piątku 14 sierpnia od godz. 16:00 do soboty 15 sierpnia do godz. 16:00. Zamknięta zostanie m.in. Wisłostrada na odcinku od mostu Marii Skłodowskiej-Curie do mostu Łazienkowskiego, a także szereg ulic prowadzących w jej kierunku.

W piątek w godz. 11:30–13:00, podczas próby lotniczej, oraz w sobotę w godz. 11:30–13:30 całkowicie zamknięte będą most Gdański i most Śląsko-Dąbrowski. Czasowe ograniczenia obejmą również pieszych i rowerzystów, którzy nie będą mogli korzystać m.in. z części tras wzdłuż Wisłostrady oraz wybranych przepraw przez Wisłę.

Kierowcy będą mogli omijać zamknięty odcinek m.in. przez Modlińską, Jagiellońską, Wybrzeże Helskie, Wybrzeże Szczecińskie i Wał Miedzeszyński. Osoby jadące od strony Łomianek zostaną skierowane na Marymoncką, a następnie przez Słowackiego, Mickiewicza, Andersa i Marszałkowską.

Utrudnienia obejmą również parkowanie. Od piątkowego wieczoru zamknięty będzie parking pod mostem Śląsko-Dąbrowskim, a w sobotę zakaz postoju zacznie obowiązywać na części ulic w rejonie trasy defilady.


Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Awaria w warszawskim metro

Od rana była awaria w warszawskim metro.

Warszawa

Tramwaje opóźnione. Co się stało?

Ciężarówka, przejeżdżając przez skrzyżowanie zahaczyła o liny podtrzymujące sieć trakcyjną.

Warszawa

Odnaleziono zaginionego 13-latka

Chłopiec zgubił się 4 grudnia. Od tego czasu trwały jego poszukiwania.

Warszawa

Sprzedano działkę za prawie 7 mln zł

To kolejna sprzedaż gruntów przez PKP.

Warszawa

Podczas remontu natrafili na niewybuch

Nietypowe znalezisko wykopano przy ul. Belwederskiej.

Warszawa

Kolejne podpalenie warszawskiej tęczy

Sprawcę zatrzymano. Przyłapano go na gorącym uczynku.

Warszawa

Usterka wodociągu na Żoliborzu

Trwają prace przy ul. Krasińskiego w Warszawie. Doszło do awarii wodociągowej.

Reklama