Warszawa - Środa, 08.07.2026 / Imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza
Reklama

Rozbudowa A2 między Warszawą a Łodzią. Umowa na pierwszy odcinek podpisana

Dodano: /

Widok na węzeł Pruszków z lotu ptaka / fot. GDDKiA
Widok na węzeł Pruszków z lotu ptaka / fot. GDDKiA

Firma Strabag rozbuduje autostradę A2 od węzła Grodzisk Mazowiecki do węzła Konotopa – odcinek o długości 17,2 km. Wartość umowy to blisko 257 mln zł.

Na trzykilometrowym fragmencie między węzłami Pruszków i Konotopa autostrada zyska czwarty pas na obu jezdniach, a na pozostałej części – po trzy pasy w każdą stronę. To odpowiedź na rosnący ruch: według Generalnego Pomiaru Ruchu drogą tą przejeżdża od blisko 60 tys. pojazdów w okolicy Łodzi do niemal 100 tys. w Warszawie.

Rozbudowany odcinek ma być pierwszym w kraju samowystarczalnym energetycznie – urządzenia drogowe zasilą odnawialne źródła energii oraz magazyny energii. Prace będą prowadzone przy zachowaniu ruchu; w każdym kierunku dostępne będą po dwa pasy. Planowany jest też odcinkowy pomiar prędkości.

Cała inwestycja obejmuje 92 km A2. GDDKiA zapowiada podpisanie umów na trzy pozostałe odcinki do końca wakacji.

Szacowany koszt całego przedsięwzięcia to blisko 1,5 mld zł.

Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Dwóch Ukraińców zatrzymanych w sprawie morderstw

Funkcjonariusze policji zatrzymali obywateli Ukrainy, którzy prawdopodobnie dokonali dwóch zabójstw w stolicy.

Warszawa

Warszawska tęcza znowu podpalona

Po raz kolejny doszło do podpalenia warszawskiej tęczy znajdującej się przy placu Zbawiciela.

Warszawa

Kolejny dzień pielgrzymek

Dziś, podobnie jak wczoraj, mieszkańcy Warszawy wyruszyli na Jasną Górę.

Warszawa

Awaria syreny

Syreny zawyły dziś przed godz. 7.

Warszawa

Motocyklista wjechał w auto osobowe

Kolizja wyglądała wyjątkowo groźnie.

Warszawa

Odnowią plac Trzech Krzyży

Rozpoczęcie prac zaplanowano jeszcze na sierpień.

Warszawa

Jest płyta postojowa dla samolotów transportowych

Dobiegły końca roboty nad stworzeniem płyty dla warszawskiego lotniska

Warszawa

Pałac Kultury rozbłysnął barwami Białorusi

Wczoraj reprezentacyjny obiekt świecił się na biało-czerwono-biało, tj. w odcieniach nieoficjalnych flag Białorusi.

Reklama