Warszawa - Piątek, 23.01.2026 / Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa
Reklama

Na placu Zamkowym rozbłysła ogromna choinka

Dodano: /

Ewelina Lach / UM Warszawa
Ewelina Lach / UM Warszawa

W środowy wieczór, 3 grudnia, tuż po godzinie 18:00 na placu Zamkowym rozbłysła świąteczna iluminacja ogromnej choinki. Blask ponad 40 tysięcy lampek na 27-metrowym drzewku uroczyście zainaugurował prezydent Rafał Trzaskowski, w towarzystwie dzieci oraz tysięcy mieszkanek i mieszkańców Warszawy.

Świąteczny klimat ogarnął już całą stolicę. Rozświetlona została iluminacja na Trakcie Królewskim. Tegoroczna iluminacja nawiązuje stylistyką do Warszawy lat 50. i 60. XX wieku – pojawiają się m.in. klasyczny telefon z tarczą, uliczny saturator, sklepowa waga czy kultowy telewizor Belweder. Na ulicach „wróciły” także legendarne pojazdy: Warszawa, Syrena oraz motorower Ryś.

Świąteczne światła rozświetlają również ulice Świętokrzyską, Długą, Freta, Kościelną, Nowomiejską, Piekarską, Piwną, Podwale, Świętojańską i Zapiecek, a także Barbakan, Multimedialny Park Fontann oraz rynki Starego i Nowego Miasta. Dodatkową iluminację na ulicy Nowy Świat sfinansowali stołeczni przedsiębiorcy.

Obok pomnika Kopernika można natomiast zobaczyć udekorowaną witrynę sklepową Wokulskiego – element scenografii powstającego w Warszawie pełnometrażowego filmu „Lalka”, produkowanego przez Gigant Films.

Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Rosną ceny mieszkań

W ciągu zaledwie roku mieszkania z rynku wtórnego podrożały o około 2%.

Warszawa

Od rana gigantyczne korki

Od rana w stolicy panują gigantyczne korki. Szczególnie ciężko było w godzinach szczytu przy ul. Powsińskiej.

Warszawa

Uwaga kierowcy! Dziś otwarcie odcinka ul. Tamka

Oddanie do użytku dotychczas nieczynnego fragmentu ul. Tamka ma nastąpić w dniu dzisiejszym. Odblokowaną trasą będzie można dojechać do mostu Świętokrzyskiego.

Warszawa

Uporządkują stolicę na wiosnę

Ze względu na poprawę warunków atmosferycznych rozpoczęto tegoroczne wielkie sprzątanie stolicy. Na pierwszy rzut zajęto się drogą prowadzącą do Lasu Kabackiego.

Warszawa

500 kilo materiałów wybuchowych do przestępstw

Warszawscy funkcjonariusze policji odnaleźli prawie 500 kilogramów środków wybuchowych. Arsenał tworzyły granaty ręczne i moździerzowe, bomba lotnicza, proch oraz pociski artyleryjskie. Znalezisko odkryto w lesie usytuowanym w pobliżu stolicy.

Warszawa

Wypadek na Trasie Siekierkowskiej. Samochód zderzył się z motocyklem.

Prawdopodobnie kierowca audi najechał na tył motocyklu. Nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Prowadzący jednoślad został przewieziony do szpitala na obserwację.

Warszawa

Będą naziemne przejścia przy rondzie Dmowskiego

Z informacji podanych ostatnio do wiadomości publicznej przez warszawskich urzędników wynika, że planowane od jakiegoś czasu nadziemne przejścia dla pieszych w rejonie ronda Dmowskiego zostaną wkrótce wybudowane.

Warszawa

Prawie 200 mln euro na poprawę gospodarki ściekowej

Do wykorzystania na modernizację gospodarki wodno-ściekowej będzie dokładnie 196,5 mln euro. Pieniądze pochodzić mają z dofinansowania unijnego.

Reklama