Warszawa - Środa, 08.07.2026 / Imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza
Reklama

5-latka została sama na peronie Dworca Warszawa Zachodnia. Pomogła reakcja świadka i policjantów

Dodano: /

fot. Komenda Stołeczna Policji
fot. Komenda Stołeczna Policji

Chwila nieuwagi i zamykające się drzwi pociągu sprawiły, że 5-letnia dziewczynka została sama na peronie Dworca Warszawa Zachodnia. Dzięki reakcji świadka i szybkiej interwencji policjantów dziecko trafiło pod właściwą opiekę.

Do zdarzenia doszło 4 lipca. Do patrolu pełniącego służbę na dworcu podszedł mężczyzna, który poinformował, że na jednym z peronów znajduje się kilkuletnia dziewczynka. Z jego relacji wynikało, że dziecko zostało na peronie, gdy pociąg z jego bliskimi odjechał w kierunku Warszawy Centralnej.

Policjanci natychmiast udali się we wskazane miejsce. Na peronie zastali 5-letnią obywatelkę Niemiec. Funkcjonariusze zaopiekowali się dziewczynką i zapewnili jej bezpieczeństwo do czasu wyjaśnienia sytuacji.

O zdarzeniu powiadomiono dyżurnego komisariatu kolejowego. Wkrótce okazało się, że rodzice dziecka wraz z drugim dzieckiem sami zgłosili się na policję. Jak relacjonowali, podczas wypakowywania bagażu drzwi pociągu zamknęły się, skład ruszył, a ich córka pozostała na peronie.

Policjanci przewieźli dziewczynkę do komisariatu, gdzie przekazano ją rodzicom. Nie zgłaszali oni potrzeby udzielenia dziecku pomocy medycznej ani uwag co do jego stanu zdrowia.


Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Wjeżdżał w samochody. Zniszczył dziewięć aut

Do zdarzenia doszło na warszawskiej Woli.

Warszawa

Pościg za piratem drogowym

Policjanci ścigali mężczyznę jadącego motocyklem 160 km/h.

Warszawa

Sprzątacz okradł uczelnię

Do zdarzenia doszło w marcu bieżącego roku, kiedy to jedna ze szkół wyższych działających w Warszawie zgłosiła na policję kradzież drogiego sprzętu.

Warszawa

Tak wysokiego masztu nie ma w całej Polsce

W stolicy stanie najwyższy w kraju masz flagowy.

Warszawa

Sześć nowych pociągów dla Warszawskiej Kolei Dojazdowej

Inwestycja kolejowa zakłada powiększenie dotychczasowego taboru o nowoczesne i komfortowe składy o długości 60 metrów. Dostawcą pojazdów będzie firma Newag.

Warszawa

W stolicy bezpieczniej?

Patrząc na statystyki można wysunąć wniosek, że tak.

Warszawa

1,5 mln papierosów zabezpieczonych przez policję

Rozbita została grupa przestępcza handlująca nielegalnym towarem.

Reklama