Warszawa - Sobota, 18.10.2025 / Imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła
Reklama

Wianki nad Wisłą - wielkie święto lata w Warszawie

Dodano: /

fot. Archiwum WAWA.net.pl
fot. Archiwum WAWA.net.pl

Już w ten weekend odbędzie się jedna z największych imprez plenerowych w stolicy. W sobotę, 21 czerwca Wianki nad Wisłą w Multimedialnym Parku Fontann. W programie m.in. wyplatanie wianków, warsztaty rękodzieła, koncerty i występy gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Wianki nad Wisłą to impreza, która od blisko 30 lat łączy mieszkańców Warszawy podczas powitania lata. Wydarzenie organizowane w okolicach przesilenia letniego, inspirowane tradycyjną Nocą Kupały, co roku gromadzi dziesiątki tysięcy uczestników. W tym roku wydarzenie nabiera szczególnego znaczenia, bowiem główny organizator – Stołeczna Estrada – obchodzi swoje 70-lecie.

Impreza rozpocznie się o godzinie 13:00 Piknikiem Świętojańskim. Wśród atrakcji znajdą się m.in. warsztaty plecenia wianków z żywych kwiatów i konkurs na najpiękniejszy wianek. Uczestnicy będą mogli samodzielnie wykonać m.in. słowiańskie laleczki Świtezianki, i a Wiosce Słowiańskiej poznać dawne rzemiosła, spotkać rycerzy, rzemieślników i opowiadaczy legend, a także wziąć udział w rodzinnych grach i zabawach.

Na scenie pojawią się zespoły ludowe Smardzewianie i Sołtyski, które zaprezentują tradycyjne tańce, śpiewy i zabawy inspirowane folklorem ziemi opoczyńskiej. Publiczność będzie mogła również wziąć udział w warsztatach tańca, takich jak oberek czy polka.

Wieczorem rozpocznie się muzyczna część wydarzenia. O godz. 20:00 wystąpi Warszawskie Combo Taneczne Jana Młynarskiego z wyjątkowym koncertem „Wszyscy śpiewamy Warszawie”, przygotowanym specjalnie na jubileusz Stołecznej Estrady. Będzie to muzyczna opowieść o stolicy – jej historii, emocjach i rytmie.

O godz. 21:50 na dużej scenie rozpocznie się główny koncert „Wianki nad Wisłą – Muzyka ponad wszystko”, transmitowany na żywo w TVN. Wystąpią:

- Natalia Nykiel,
- Mrozu, Igo,
- LemON,
- Izabela Trojanowska,
- Julia Pietrucha,
- Mery Spolsky,
- Zalia
- oraz zespół Piotra Walickiego.

Na scenie pojawią się także zagraniczni artyści – Imany oraz Alvaro Soler.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.


Reklama

Pozostałe wiadomości

Aktualności

The Sisters Of Mercy, The Membranes

The Sisters Of Mercy i The Membranes w Progresji!

Aktualności

After po koncercie Depeche Mode

21 lipca 2017 po koncercie DEPECHE MODE, który odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie zapraszamy wszystkich do klubu Progresja na oficjalne ATER PARTY!

Aktualności

Suicideboys in Warsaw

Suicideboys in Warsaw już 4 lipca. 

Aktualności

Flying Lotus, Thundercat i inni!

 Przypominamy, że kupując bilety od osób umieszczających oferty odsprzedaży na Facebooku możecie Państwo zostać oszukani – ryzykujecie w ten sposób kupno fałszywych wejściówek, które nie umożliwią wejścia na koncert. Prosimy o kupowanie...

Aktualności

Killing Joke i Grave Pleasures w warszawskiej Progresji

Killing Joke + Grave Pleasures już 19 czerwca w warszawskiej Progresji.

Aktualności

Vader w Stodole

Blitzkrieg 7 już 19 września!

Aktualności

Hey ponownie wyłączy prąd

W październiku grupa HEY wyrusza na jesienna trase koncertową bez prądu.

Reklama