Warszawa - Środa, 18.06.2025 / Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy
Reklama

Wezwałeś elektryka w Warszawie? Dojazd w dużym mieście długo trwa? Jak działaś samemu?

Dodano:

 Awaria elektryczności na pewno zdarzyła się choć raz każdemu. Światło może zgasnąć z wielu przyczyn – tych błahych i tych bardziej poważnych. Czasami możemy sobie poradzić samemu, lecz często będzie niezbędna interwencja fachowca. Jak poradzić sobie, kiedy mieszkamy w dużym mieście, a oczekiwanie na elektryka trwa stanowczo za długo?
 
 

Wezwałeś elektryka w Warszawie? Dojazd w dużym mieście długo trwa? Jak działaś samemu?

 

Awaria elektryczności na pewno zdarzyła się choć raz każdemu. Światło może zgasnąć z wielu przyczyn – tych błahych i tych bardziej poważnych. Czasami możemy sobie poradzić samemu, lecz często będzie niezbędna interwencja fachowca. Jak poradzić sobie, kiedy mieszkamy w dużym mieście, a oczekiwanie na elektryka trwa stanowczo za długo?

Dojazd elektryka w miejsce awarii może trwać od kilkunastu minut do nawet kilku godzin. Często nie mamy wpływu na to, kiedy fachowiec dotrze i jesteśmy skazani na radzenie sobie z wieloma czynnościami bez elektryczności w mieszkaniu. Czas oczekiwania wydłuża się zwłaszcza wtedy, kiedy mieszkamy w dużym mieście – na przykład w stolicy. Elektryk w Warszawie może dojeżdżać nawet kilka godzin do miejsca awarii – zwłaszcza w godzinach szczytu. Zobacz, gdzie zamówić elektryka w Warszawie: http://www.proservice24h.pl/elektryk-warszawa.html. Jak sobie poradzić w oczekiwaniu na elektryka?

Awarie w domu najczęściej powstają z przyczyny wysadzenia korków. Wówczas jesteśmy w stanie samodzielnie uratować sytuację, bez pomocy fachowca. W tych sytuacjach, gdzie jego obecność będzie konieczna, ponieważ nie pozbędziemy się usterki samodzielnie, musimy czekać. Bardzo poważne uszkodzenia instalacji elektrycznej należy zgłaszać do pogotowia elektrycznego pod numerem telefonu 991. Aby sprawdzić, czy będzie to konieczne, należy zobaczyć na początek stan bezpieczników prądu. Powinny one znajdować się w odpowiednim położeniu (zazwyczaj u góry bądź wciśnięte do środka). To one mogą być przyczyną awarii i aby ją usunąć często wystarczy po prostu ustawić je w odpowiednim miejscu. Przyczyną takiego braku elektryczności można doszukiwać się też w przeciążeniu sieci energetycznej i wówczas należy odłączyć od prądu kilka urządzeń elektrycznych. W każdej innej sytuacji, jeśli nie mamy doświadczenia i wystarczającej wiedzy, należy wezwać elektryka.

Rzadko zdarza się tak, by elektryk zjawił się od razy po naszym wezwaniu. Warto więc zawczasu przewidzieć możliwość wystąpienia takie sytuacji i zabezpieczyć się. W każdym domu na taki wypadek powinny być odłożone świeczki czy latarki z bateriami, które pozwolą przetrwać taką awarię, głównie późnym wieczorem, gdy jest już ciemno. Przy dłużej trwających usterkach warto też pomyśleć o żywności, którą zimą można wystawić za okno, lecz latem oddać na przechowanie komuś innemu.

Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Projekt #ZieloneUlice Warszawy wchodzi w kolejnych dzielnicach w fazę konsultacji

WARSZAWA. Spotkania z mieszkańcami odbędą się w Śródmieściu, Wawrze, Wilanowie oraz na Mokotowie, Ochocie, Pradze-Południe, Woli i Ursynowie.

Warszawa

Dotacje na remonty zabytkowych obiektów

WARSZAWA. Po raz pierwszy w tym roku wnioski o dotacje mogą składać właściciele obiektów wpisanych do ewidencji zabytków.

Warszawa

Warszawa dba o rozwój bibliotek

 WARSZAWA. 200 placówek bibliotecznych, księgozbiór, który liczy ponad 5 milionów woluminów i nowoczesnych nośników. 

Warszawa

2,5 mld zł na budowę nowej trasy tramwajowej i rozbudowę II linii metra

  WARSZAWA. Komisja Europejska zatwierdziła unijne dofinansowanie do budowy nowej trasy tramwajowej i rozbudowy II linii metra. Warszawa dostanie ponad 2,5 mld zł.

Warszawa

Trzy bezkolizyjne przejazdy przez tory kolejowe powstaną w Rembertowie i Wesołej

 WARSZAWA. Dziś Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych podpisał trzecią, ostatnią umowę „przejazdową” – na projekt tunelu pod torami w Wesołej.

Warszawa

Międzynarodowe agencje potwierdzają stabilność finansową Warszawy

 WARSZAWA. W piątek, 22 grudnia br. agencja Fitch Ratings po raz pierwszy nadała Warszawie rating międzynarodowy na poziomie A.

Warszawa

10-lecie Nagrody Literackiej m.st. Warszawy - historia, zadania, wyzwania

 WARSZAWA. Nagroda Literacka m.st. Warszawy to prestiżowe wyróżnienie, którego historia sięga czasów przedwojennych.

Warszawa

Coraz więcej warszawiaków. Wzrasta ilość urodzeń i mieszkańców

 WARSZAWA. Pobytem czasowym pod koniec minionego roku legitymowało się w stolicy 49 880 osób, o 772 więcej niż w grudniu 2016 roku (49 108).

Reklama