Warszawa - Środa, 18.06.2025 / Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy
Reklama

Wezwałeś elektryka w Warszawie? Dojazd w dużym mieście długo trwa? Jak działaś samemu?

Dodano:

 Awaria elektryczności na pewno zdarzyła się choć raz każdemu. Światło może zgasnąć z wielu przyczyn – tych błahych i tych bardziej poważnych. Czasami możemy sobie poradzić samemu, lecz często będzie niezbędna interwencja fachowca. Jak poradzić sobie, kiedy mieszkamy w dużym mieście, a oczekiwanie na elektryka trwa stanowczo za długo?
 
 

Wezwałeś elektryka w Warszawie? Dojazd w dużym mieście długo trwa? Jak działaś samemu?

 

Awaria elektryczności na pewno zdarzyła się choć raz każdemu. Światło może zgasnąć z wielu przyczyn – tych błahych i tych bardziej poważnych. Czasami możemy sobie poradzić samemu, lecz często będzie niezbędna interwencja fachowca. Jak poradzić sobie, kiedy mieszkamy w dużym mieście, a oczekiwanie na elektryka trwa stanowczo za długo?

Dojazd elektryka w miejsce awarii może trwać od kilkunastu minut do nawet kilku godzin. Często nie mamy wpływu na to, kiedy fachowiec dotrze i jesteśmy skazani na radzenie sobie z wieloma czynnościami bez elektryczności w mieszkaniu. Czas oczekiwania wydłuża się zwłaszcza wtedy, kiedy mieszkamy w dużym mieście – na przykład w stolicy. Elektryk w Warszawie może dojeżdżać nawet kilka godzin do miejsca awarii – zwłaszcza w godzinach szczytu. Zobacz, gdzie zamówić elektryka w Warszawie: http://www.proservice24h.pl/elektryk-warszawa.html. Jak sobie poradzić w oczekiwaniu na elektryka?

Awarie w domu najczęściej powstają z przyczyny wysadzenia korków. Wówczas jesteśmy w stanie samodzielnie uratować sytuację, bez pomocy fachowca. W tych sytuacjach, gdzie jego obecność będzie konieczna, ponieważ nie pozbędziemy się usterki samodzielnie, musimy czekać. Bardzo poważne uszkodzenia instalacji elektrycznej należy zgłaszać do pogotowia elektrycznego pod numerem telefonu 991. Aby sprawdzić, czy będzie to konieczne, należy zobaczyć na początek stan bezpieczników prądu. Powinny one znajdować się w odpowiednim położeniu (zazwyczaj u góry bądź wciśnięte do środka). To one mogą być przyczyną awarii i aby ją usunąć często wystarczy po prostu ustawić je w odpowiednim miejscu. Przyczyną takiego braku elektryczności można doszukiwać się też w przeciążeniu sieci energetycznej i wówczas należy odłączyć od prądu kilka urządzeń elektrycznych. W każdej innej sytuacji, jeśli nie mamy doświadczenia i wystarczającej wiedzy, należy wezwać elektryka.

Rzadko zdarza się tak, by elektryk zjawił się od razy po naszym wezwaniu. Warto więc zawczasu przewidzieć możliwość wystąpienia takie sytuacji i zabezpieczyć się. W każdym domu na taki wypadek powinny być odłożone świeczki czy latarki z bateriami, które pozwolą przetrwać taką awarię, głównie późnym wieczorem, gdy jest już ciemno. Przy dłużej trwających usterkach warto też pomyśleć o żywności, którą zimą można wystawić za okno, lecz latem oddać na przechowanie komuś innemu.

Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Zmiany w uchwale o bonifikatach dotyczące garaży i stanowisk postojowych

 WARSZAWA. Miasto jest przygotowane do zmian w prawie własności – opracowano procedurę oraz wzory dokumentów.

Warszawa

Warszawski Szpital dla Dzieci zakończył remont

WARSZAWA. Szpital w 2018 r. przyjął 54 451 pacjentów, udzielono 49 885 porad, miało miejsce 22 824 hospitalizacji.

Warszawa

Otwarto nowoczesne przedszkole na Pradze-Północ

WARSZAWA. Przedszkole i plac zabaw mają monitoring. Koszt inwestycji to 7,4 mln zł.

Warszawa

Powstał spacerownik po warszawskiej przyrodzie

WARSZAWA. W spacerowniku mieszkańcy znajdą kilka tras po warszawskich parkach i nadrzecznych łęgach.

Warszawa

Trwa remont pałacyku Konopackiego

WARSZAWA.  Koszt robót budowlanych to 13 mln zł. 

Warszawa

Bielik powrócił nad Wisłę

WARSZAWA. Postrzelona samica orła bielika, przywieziona spod Tomaszowa Lubelskiego, trafiła postrzelona do Ptasiego Azylu w marcu 2018 roku.

Warszawa

Nowe tramwaje do Wilanowa, na Gocław i na Białołękę

WARSZAWA.  W sumie do stolicy, w ciągu czterech lat, dotrze aż 213 nowoczesnych niskopodłogowych tramwajów.

Warszawa

Międzynarodowy szczyt w Warszawie i zmiany w ruchu

WARSZAWA W środę i czwartek, 13-14 lutego, w Warszawie odbędzie się międzynarodowe spotkanie ministrów poświęcone bezpieczeństwu na Bliskim Wschodzie.

Reklama