Warszawa - Wtorek, 17.06.2025 / Imieniny: Laury, Alberta, Marcjana
Reklama

ZTM zakończył "kolorowanie" kolejnych poziomów parkingów "Parkuj i Jedź"

Dodano:

fot. ZTM w Warszawie
fot. ZTM w Warszawie
Pod koniec listopada zakończyło się malowanie poziomów parkingów „Parkuj i Jedź” przy stacji metra Stokłosy i przystanku kolejowym Warszawa Ursus-Niedźwiadek. Odpowiednie kolory ułatwiają kierowcom odnalezienie swoich samochodów.

W ramach prac malarskich, Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie „pokolorował” słupy konstrukcyjne, balustrady i klatki schodowe, a każdy poziom ma teraz także swoje oznaczenie literowe. Dodatkowo krawędzie słupów pomalowano farbami odblaskowymi.

Kolory i litery dla każdego poziomu parkingu są takie same na wszystkich obiektach: na poziomie zero – żółty i litera A, na pierwszym piętrze – niebieski i B, na drugim – czerwony i C, na trzecim – zielony i D, na czwartym – fioletowy i E. Dla piątego piętra zarezerwowany został kolor pomarańczowy oraz litera F, które będą wykorzystane, jeśli w przyszłości powstanie tak duży parking.

Wcześniej, w ten sam sposób, oznakowane zostały parkingi Metro Marymont, Metro Młociny, Metro Wilanowska i Al. Krakowska.

W Warszawie i aglomeracji funkcjonuje 15 parkingów typu „Parkuj i Jedź”, posiadających łącznie ponad 4,4 tys. miejsc postojowych.  Parkingi zlokalizowane są w sąsiedztwie węzłów przesiadkowych (stacji metra lub przystanków kolejowych).

Korzystanie z parkingów „Parkuj i Jedź” jest bezpłatne dla osób posiadających bilet Zarządu Transportu Miejskiego od dobowego wzwyż. Oznacza to, że wystarczy mieć przy sobie jeden z biletów: dobowy, 3-dniowy, weekendowy, weekendowy grupowy, 30- lub 90-dniowy, bilet seniora lub bilet dla rodzin z trójką dzieci, aby parkować bez opłaty.

 
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Prawie 240 km/h

Funkcjonariuszom policji udało się zatrzymać kierowcę, zajeżdżając mu drogę. Inaczej mężczyzna nie zatrzymałby się, bo po sygnale policjantów zaczął uciekać.

Warszawa

Startuje Warszawska Masa Krytyczna

Dziś o godz. 18 startuje Warszawska Masa Krytyczna. Miejsce zbiórki tradycyjnie na Placu Zamkowym.

Warszawa

Od dziś frezowanie ulic

W dniu dzisiejszym rozpoczynają się pierwsze prace nad frezowaniem nawierzchni warszawskich ulic.

Warszawa

Utrudnienia w ruchu w związku z uroczystościami z okazji kanonizacji

Ze względu na weekendowe uroczystości warszawscy kierowcy muszą przyszykować się na duże utrudnienia w ruchu.

Warszawa

Zmarł Tadeusz Różewicz

Zmarł wybitny polski poeta i dramaturg Tadeusz Różewicz.

Warszawa

Zmienią kursy linii S3, S3 oraz S9

W związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi dalekobieżnej linii średnicowej zmienione zostaną rozkłady jazdy linii S3, S3 oraz S9.

Warszawa

Ewakuacja na lotnisku Chopina

Wczoraj około godz. 13 doszło do ewakuacji pasażerów oraz pracowników lotniska Chopina.

Warszawa

Biblioteka pobiła rekord książkowego domino

Od wtorku w placówce Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie układane było nietypowe domino z książek.

Reklama