Warszawa - Poniedziałek, 18.08.2025 / Imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony
Reklama

Znamy zwycięzców piątej edycji Nagrody Architektonicznej

Dodano:

Biurowiec Nowogrodzka Square, najlepszy budynek komercyjny i laureat Grand Prix / fot. Urząd Miasta Warszawa
Biurowiec Nowogrodzka Square, najlepszy budynek komercyjny i laureat Grand Prix / fot. Urząd Miasta Warszawa
WARSZAWA. Fantastyczne budynki i niezwykłe wydarzenia. Znamy zwycięzców piątej edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy. Po raz pierwszy jury przyznało też dwie nagrody specjalne - za rozwiązania proekologiczne i zapewniające dostępność.
 
"Finał piątej edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy zbiega się z podsumowaniem pierwszego roku mojego urzędowania. Miasto dobrze zaplanowane i dla wszystkich to jeden z priorytetów, które sobie wyznaczyłem. Wszystkie wyróżnione i nagrodzone realizacje wpisują się w miejskie uwarunkowania przestrzenne i świetnie sprostały wyzwaniom współczesności. Wyróżnia je wysoka jakość architektury i szacunek dla otoczenia" – mówi Rafał Trzaskowski, Prezydent m.st. Warszawy.
 
Najlepszym budynkiem komercyjnym jest biurowiec Nowogrodzka Square, nagrodzony dodatkowo najwyższym laurem – Grand Prix.
 
Najlepszy budynek użyteczności publicznej to ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury w pasażu Wiecha, który zdobył też Nagrodę Mieszkańców.
 
Najlepszy obiekt mieszkalny powstał na Targówku przy ul. Witebskiej 6.
 
Najlepsza rewitalizacja to Centrum Praskie Koneser, który zdobył też nagrodę za rozwiązania zapewniające dostępność.
 
Najlepsza przestrzeń publiczna znajduje się teraz w samym sercu placu gen. Józefa Hallera dzięki tężni zrealizowanej w ramach budżetu obywatelskiego. Autorom przyznano także nagrodę proekologiczną.
 
Najlepsze wydarzenie architektoniczne to wystawa „Muzeum szklanych domów” Wolskiego Centrum Kultury.
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Kolejny remont drogowy w stolicy. Modernizują torowisko przy Jagiellońskiej

Kontynuowane są roboty przy torowisku w rejonie ul. Jagiellońskiej w Warszawie.

Warszawa

Ponad 100 kolizji w trakcie długiego weekendu

Taki jest bilans policyjny za ostatnie kilka dni.

Warszawa

Pływali, mimo zakazu kąpieli

Trójka nastolatków pływała w stawie w miejscowości Zielonka, pomimo obowiązującego zakazu kąpieli.

Warszawa

Kolejne utrudnienia w ruchu drogowym w Warszawie

Utrudnienia czekają na mieszkańców stolicy już w ten weekend.

Warszawa

Wybuchła butla z gazem

Do wybuchu butli z gazem doszło na warszawskiej Woli.

Warszawa

Stłuczka przy skrzyżowaniu Witosa i Idzikowskiego

Do wypadku doszło dzisiaj rano. Zderzyły się auto dostawcze renault oraz osobowa honda.

Warszawa

Pasażer samolotu dostał udaru. Trzeba było awaryjnie lądować

Niespodziewanie lądował Aurbus A380 linii Emirates. Powodem był udar jednego z pasażerów znajdujących się na pokładzie.

Warszawa

Zderzenie autobusu, ciężarówki i osobówki. Utrudnienia przy rondzie Daszyńskiego

Do zdarzenia doszło dziś rano, ok. godz. 9. Najechały na siebie autobus, ciężarówka i samochód osobowy.

Reklama