Warszawa - Piątek, 20.06.2025 / Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny
Reklama

Zmiana na ul. Patriotów

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
WARSZAWA. We wtorek, 12 listopada, ok. godz. 11.00 ruch z zachodniej jezdni ul. Patriotów zostanie przełożony na tymczasową drogę. W ten sposób kierowcy ominą plac budowy węzła z Południową Obwodnicą Warszawy.
 
W Wawrze, w rejonie stacji kolejowej PKP Miedzeszyn, powstaje węzeł drogowy ul. Patriotów z budowaną Południową Obwodnicą Warszawy. Pod jezdniami ul. Patriotów i torami kolejowymi budowana jest tzw. wanna szczelna, w której znajdzie się przyszła trasa. We wtorek, 12 listopada, ok. godz. 11.00 wykonawca tych prac wprowadzi kolejne zmiany w organizacji ruchu. Wyłączona z ruchu samochodów zostanie zachodnia jezdnia ul. Patriotów pomiędzy ulicami Szafirową a Brodnicką.
 
Ruch w obydwu kierunkach zostanie skierowany na tymczasową jezdnią, omijającą łukiem plac budowy. Dzięki temu wykonawca będzie mógł dokończyć prace przy zachodniej części konstrukcji wanny.
 
Inwestorem budowy Południowej Obwodnicy Warszawy (czyli drogi ekspresowej S2) jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja obejmuje budowę trasy z dwoma jezdniami o trzech pasach ruchu. Jej długość to 18,5 km, na odcinku od węzła „Puławska” do węzła „Lubelska”. W ramach inwestycji wybudowane zostaną m.in. tunel pod Ursynowem, most przez Wisłę i kilka węzłów drogowych.
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Będzie nowoczesny zakład Kolei Mazowieckich

WARSZAWA. Jest plan stworzenia innowacyjnego zaplecza. Koleje Mazowieckie zapowiadają dużą inwestycję.

Warszawa

Protestowali przeciwko cyrkom ze zwierzętami

WARSZAWA. W stolicy odbyła się akcja protestacyjna przeciwko organizacji pokazów cyrkowych z wykorzystaniem zwierząt.

Warszawa

Marki w pierwszej strefie biletowej

WARSZAWA. Teren Marek został uwzględniony w pierwszej strefie biletowej. To oznacza, że wkrótce pojawią się nowe numery wybranych linii autobusowych.

Warszawa

Podpisano umowę w sprawie dostawy nowych pistoletów dla funkcjonariuszy policji

WARSZAWA. Umowa została podpisana z „Łucznikiem”, który ma dostarczyć tysiąc sztuk broni.

Warszawa

Przeciwni zaostrzeniu ustawy o aborcji protestują przed Sejmem

WARSZAWA. Przeciwnicy nowych przepisów proponowanych w Sejmie wyrażają swoje protesty przed siedzibą rządu.

Warszawa

Powstanie nowy turystyczny szlak dla rowerzystów

WARSZAWA. Miłośnicy wycieczek rowerowych już niedługo będą mieli do dyspozycji kolejny rowerowy szlak, który powstanie w województwie mazowieckim.

Warszawa

Weekendowe prace drogowe. Będą utrudnienia

WARSZAWA. W weekend utrudnienia drogowe wystąpią w rejonie ul. Wawelskiej.

Warszawa

Wraca ruch tramwajowy na al. Jana Pawła II

WARSZAWA. Przez pewien czas nie było możliwości kursowania tramwajów w rejonie al. Jana Pawła II, co wynikało z prowadzonych prac remontowych.

Reklama