Warszawa - Czwartek, 19.06.2025 / Imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława
Reklama

Wyścig z czasem na ul. Marynarskiej. Powiększono plac budowy

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
WARSZAWA. Wykonawca przebudowy ul. Marynarskiej będzie miał czas do końca wakacji na poszerzenie frontu robót i wprowadzenie na budowę dodatkowych pracowników i maszyn. W tym czasie jezdnia ulicy zostanie zwężona do jednego pasa w każdym kierunku. Rozpoczynają się przygotowania do wprowadzenia zmian.
 
Powiększenie placu budowy pozwoli m.in. rozpocząć prace przy budowie jednej z podpór wiaduktu w ul. Postępu oraz podpory kładki dla pieszych przy ul. Wynalazek – filary powstaną w miejscu obecnie użytkowanej jezdni.
 
PUT „Intercor” sp. z o.o., wykonawca prac, zwróciło się do władz Warszawy z prośbą o możliwość poszerzenia placu przebudowy ul. Marynarskiej, a tym samym zawężenia jezdni. Warunkowa zgoda została wydana jedynie czasowo.
 
Robotnicy będą więc mieli blisko miesiąc, aby przyspieszyć prace. Zgoda na zwężenie drogi – ruch będzie odbywał się po istniejącej, południowej jezdni dwoma pasami ruchu; po jednym w każdym kierunku – została bowiem wydana jedynie na okres wakacji. Następnie w miarę postępu prac będą udostępniane do ruchu kolejne, nowo wybudowane fragmenty drogi, a od 3 września również trasa tramwajowa do pętli Służewiec, przy węźle z trasą S79.
 
Wprowadzenie nowej organizacji ruchu planowane jest w pierwszych dniach sierpnia. Wówczas od zachodu Marynarską będzie można jechać prosto i skręcić w prawo w ul. Wynalazek, a kierujący z ul. Postępu i Wynalazek będą mogli jedynie skręcić w prawo. Przejazd ul. Marynarską od wschodu będzie możliwy tylko na wprost. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do 31 sierpnia 2018 r.
 
Przygotowania do wprowadzania tych zmian będą prowadzone etapami przez trzy noce 26-27, 27-28 i 30-31 lipca. W tym czasie, w godz. 22.00-6.00, na ul. Marynarskiej wybudowane zostaną tak zwane „przewiązki”, które umożliwią sprowadzenie ruchu z dwóch pasów na jeden lub rozprowadzenie z jednego na dwa pasy.
 
 
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Projekt #ZieloneUlice Warszawy wchodzi w kolejnych dzielnicach w fazę konsultacji

WARSZAWA. Spotkania z mieszkańcami odbędą się w Śródmieściu, Wawrze, Wilanowie oraz na Mokotowie, Ochocie, Pradze-Południe, Woli i Ursynowie.

Warszawa

Dotacje na remonty zabytkowych obiektów

WARSZAWA. Po raz pierwszy w tym roku wnioski o dotacje mogą składać właściciele obiektów wpisanych do ewidencji zabytków.

Warszawa

Warszawa dba o rozwój bibliotek

 WARSZAWA. 200 placówek bibliotecznych, księgozbiór, który liczy ponad 5 milionów woluminów i nowoczesnych nośników. 

Warszawa

2,5 mld zł na budowę nowej trasy tramwajowej i rozbudowę II linii metra

  WARSZAWA. Komisja Europejska zatwierdziła unijne dofinansowanie do budowy nowej trasy tramwajowej i rozbudowy II linii metra. Warszawa dostanie ponad 2,5 mld zł.

Warszawa

Trzy bezkolizyjne przejazdy przez tory kolejowe powstaną w Rembertowie i Wesołej

 WARSZAWA. Dziś Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych podpisał trzecią, ostatnią umowę „przejazdową” – na projekt tunelu pod torami w Wesołej.

Warszawa

Międzynarodowe agencje potwierdzają stabilność finansową Warszawy

 WARSZAWA. W piątek, 22 grudnia br. agencja Fitch Ratings po raz pierwszy nadała Warszawie rating międzynarodowy na poziomie A.

Warszawa

10-lecie Nagrody Literackiej m.st. Warszawy - historia, zadania, wyzwania

 WARSZAWA. Nagroda Literacka m.st. Warszawy to prestiżowe wyróżnienie, którego historia sięga czasów przedwojennych.

Warszawa

Coraz więcej warszawiaków. Wzrasta ilość urodzeń i mieszkańców

 WARSZAWA. Pobytem czasowym pod koniec minionego roku legitymowało się w stolicy 49 880 osób, o 772 więcej niż w grudniu 2016 roku (49 108).

Reklama