Warszawa - Piątek, 08.08.2025 / Imieniny: Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza
Reklama

Wyruszyły warszawskie pielgrzymki na Jasną Górę

Dodano:

Fot. Archiwum Wawa.net.pl
Fot. Archiwum Wawa.net.pl
Policja apeluje o ostrożność, ponieważ mogą pojawić się utrudnienia. Dziś wyruszyły pierwsze pielgrzymki na Jasną Górę. Jutro wyjdą kolejne.
 
Ogólnie w tym tygodniu granice stolicy opuści pięć grup pielgrzymów. Od rana kierowcy musieli się uzbroić w cierpliwość, ponieważ ze względu na marsze wiernych pojawiły się utrudnienia w ruchu.

O godz. 7.00 sprzed kościoła św. Anny na Krakowskim Przedmieściu wyszło kilka tysięcy osób w ramach 3. Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej, w której wzięli udział głównie ludzie młodzi – uczniowie szkół średnich oraz młodzież i kadra dydaktyczna lokalnych uczelni. Uczestnicy podzieleni zostali na kilka grup. Niespełna godzinę później wyruszyli także pielgrzymi z 31. Pieszej Pielgrzymki Rodzin. Wymarsz rozpoczęto z Parafii Narodzenia Pańskiego przy ul. Ostrobramskiej 72. Między godz. 7 a 8 na Jasną Górę udała się również 23. Piesza Pielgrzymka Niepełnosprawnych organizowana przez Parafię św. Józefa.

Na jutro natomiast zaplanowane jest przejście 303. Warszawskiej Pieszej Pielgrzymki. Start przewiduje się równo na godz. 7.00. O tej samej porze wyjdzie także Warszawska Piesza Pielgrzymka Akademicka Grup "17 "Ubodzy w duchu".

 
 
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Rozbito grupę przestępczą. Kilka osób zatrzymanych

WARSZAWA. Rozbita została grupa przestępcza, która zmuszała kobiety do prostytucji.

Warszawa

Pierwsze prace przy S17 na wiosnę

WARSZAWA. Jak tylko minie sezon zimowy, ekipa wystartuje z pierwszymi robotami nad trasą S17.

Warszawa

Powstaje pomnik upamiętniający Pileckiego

WARSZAWA. Na finiszu jest inwestycja związana z postawieniem pomnika rotmistrza Pileckiego.

Warszawa

Nasz region najbardziej dynamiczny w Unii Europejskiej

WARSZAWA. Mazowsze uznano w całej Unii Europejskiej za najbardziej dynamicznie rozwijający się region lat 200 8 – 2014.

Warszawa

Warszawskie atrakcje walczą o nagrodę prezydenta

  WARSZAWA. Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy to prestiżowy plebiscyt, jaki ma wyłonić najciekawsze obiekty w stolicy.

Warszawa

Na Woli znaleziono ludzkie szczątki

WARSZAWA. Przy ul. Młynarskiej , w opuszczonym budynku, znaleziono ludzki szkielet. Sprawą zajęła się prokuratura.

Warszawa

Nowa linia tramwajowa

WARSZAWA. Tramwaje Warszawskie przygotowują się do inwestycji zakładającej stworzenie nowej linii prowadzącej z Woli na Wilanów.

Warszawa

Mandat dla policjantki za zbyt gwatłowny manerw radowiozem

WARSZAWA. Policjantka prowadząca radiowóz na czele kolumny jadącej na sygnale wczoraj przy ul. Radzymińskiej doprowadziła do wypadku drogowego.

Reklama