Warszawa - Niedziela, 22.06.2025 / Imieniny: Pauliny, Flawiusza, Agenora
Reklama

Wymienią szklaną elewację Dworca Centralnego

Dodano:

Fot. Archiwum wawa.net.pl
Fot. Archiwum wawa.net.pl
Taki plan ma PKP.

Podpisano już w tym celu umowę z przedsiębiorstwem Buma Factory 1. Wymiana pozwoli na uzyskanie znacznie lepszych parametrów izolacyjności cieplnej.

Inwestycja ma kosztować ponad 8 mln zł. Zostanie przeprowadzona w bieżącym roku. Środki pieniężne potrzebne na realizację koncepcji mają być zaczerpnięte z puli finansowej PKP S.A oraz z budżetu krajowego.

Dzięki projektowi wewnątrz dworca będzie znacznie cieplej. To pozwoli natomiast na zredukowanie kosztów związanych z utrzymaniem obiektu. Roboty jeszcze nie ruszają. Na wstępie firma będzie musiała zająć się przygotowaniem odpowiedni koncepcji inwestycji.
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

W maju na dwa buspasy wjadą motocykliści

WARSZAWA. Motocykliści będą mogli jeździć na trasie Łazienkowskiej i na ul. Radzymińskiej.

Warszawa

Trwa rewitalizacja ośrodka Moczydło. Prace potrwają do końca października

WARSZAWA. Harmonogram zakłada realizację przedsięwzięcia do końca października 2018 r.

Warszawa

19 mln zł na konkurs dla żłobków niepublicznych

WARSZAWA. Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy ogłosiła konkurs ofert dla żłobków niepublicznych na wykup 400 miejsc dla najmłodszych warszawiaków.

Warszawa

Warszawskie zoo otwiera nową bramę

WARSZAWA. Już od 1 maja warszawiacy będą mogli korzystać z nowego wejścia do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie.

Warszawa

Miasto proponuje dwa warianty rozbudowy ul. Górczewskiej. Odbędą się konsultacje społeczne

 WARSZAWA. Rozpoczynają się konsultacje społeczne na temat zmian na ulicy Górczewskiej.

Warszawa

Biegi uliczne i przemarsze. Będą utrudnienia

WARSZAWA. W najbliższą sobotę i niedzielę, 14 i 15 kwietnia, zaplanowane zostały biegi uliczne i przemarsz.

Warszawa

Od 12 do 15 kwietnia zmiany w ruchu drogowym. Utrudnienia są wynikiem remontów

WARSZAWA. Przez cztery dni (12-15 kwietnia) przebudowywane będą przejścia dla pieszych na ul. św. Bonifacego.

Warszawa

Komunikacja w czasie Wielkanocy

WARSZAWA. Wraz z nadejściem Wielkanocy będą zmiany w stołecznej komunikacji miejskiej.

Reklama