Warszawa - Sobota, 08.11.2025 / Imieniny: Seweryna, Gotfryda, Hadriana
Reklama

Wycinka drzew przy Wołoskiej legalna

Dodano:

Fot. Archiwum Wawa.net.pl
Fot. Archiwum Wawa.net.pl
W rejonie ul. Wołoskiej konieczne będzie wycięcie ponad 320 drzew. Nie są one jednak wartościowe przyrodnicze.

Zdaniem drogowców drzewa nie mają żadnej wartości dla środowiska, dlatego też mogą zostać bez problemu usunięte. Wycinka 324 drzew jest konieczna ze względu na planowany montaż ekranów dźwiękoszczelnych, które mają się pojawić przy poszerzanej ul. Wołoskiej.

Ogłoszony został przetarg, w ramach którego wybrany zostanie wykonawca wycinki. Jak dotąd swoje propozycje przedstawiło ośmiu potencjalnych realizatorów prac. Z krajobrazu miejskiego zniknąć mają m.in. jesiony, drzewka owocowe, klony, topole, lipy oraz brzozy.
 
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Poranny wypadek. 1 osoba nie żyje

WARSZAWA. Między Grodziskiem Mazowieckim a Pruszkowem doszło do poważnego zdarzenia drogowego, na skutek którego jedna z osób poniosła śmierć na miejscu.

Warszawa

Będzie remont ul. Bartyckiej

WARSZAWA. Za 1,5 mln zł uda się wykonać modernizację ul. Bartyckiej.

Warszawa

Tragiczny pożar przy Bernardyńskiej

WARSZAWA. W rejonie ul. Bernardyńskiej doszło do wybuchu pożaru w wyniku którego śmierć poniosła przebywająca w płonącym mieszkaniu kobieta.

Warszawa

Wystartował kolejny sezon miejskich rowerów

WARSZAWA. Rozpoczął się szósty sezon miejskich rowerów Veturilo, które przemieszczają się po stolicy. Z udostępnianych pojazdów mogą skorzystać wszyscy zainteresowani mieszkańcy.

Warszawa

Od rana korek na Trasie Siekierkowskiej

WARSZAWA. Awaria ciężarówki mająca miejsce rano spowodowała paraliż miejski.

Warszawa

Wprowadzono ograniczenia na lotnisku w Modlinie

WARSZAWA. Port lotniczy w podwarszawskim Modlinie otrzymał ograniczenia dotyczące ruchu na dwóch drogach kołowania.

Warszawa

Wypadek na skrzyżowaniu Witosa i Idzikowskiego

WARSZAWA. Citroen dostawczy uległ zderzeniu z land roverem.

Warszawa

Strzelanina. Ktoś celował w policję

WARSZAWA. Na Żoliborzu doszło do strzelaniny. Ktoś próbował postrzelić policjantów. Funkcjonariusze, broniąc się, również użyli ognia.

Reklama