Warszawa - Czwartek, 19.06.2025 / Imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława
Reklama

Wola, Włochy, Wilanów – prace na drogach i torach

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
WARSZAWA.Od piątku, 26 lipca, zamknięty zostanie fragment ul. Kolejowej. W weekend, 27-28 lipca, warszawscy tramwajarze będą pracowali u zbiegu ulic Leszno i Okopowej. Z kolei w poniedziałek remonty drogowe rozpoczną dzielnice Włochy i Wilanów.
 
W piątek, 26 lipca, rano zamknięta dla ruchu zostanie ul. Kolejowa na wysokości budynku nr 10. Od ul. Towarowej będzie można dojechać do osiedla budynków nr 45 i 47, ale nie będzie można pojechać dalej w kierunku ul. Przyokopowej. Również od strony ul. Przyokopowej nie będzie możliwości przejazdu do ul. Towarowej. Objazd zostanie poprowadzony ulicami Przyokopowa – Prosta – Towarowa. Utrudnienia związane są z modernizacją magistrali wodociągowej i potrwają do 17 sierpnia. 
 
W weekend tramwajarze wyremontują torowisko na skrzyżowaniu ulic Leszno i Okopowej. Od soboty, 27 lipca, od godz. 0.01 do poniedziałku, 29 lipca, do godz. 4.00 zamknięty dla ruchu będzie fragment ul. Leszno pomiędzy jezdniami ul. Okopowej. Jadący ul. Leszno od strony centrum oraz z Bemowa na skrzyżowaniu z ul. Okopową będą musieli skręcić w prawo. 
 
W związku z pracami tramwaje nie będą jeździły ul. Okopową pomiędzy al. „Solidarności” a rondem Zgrupowania AK „Radosław”. W tym czasie tramwaje linii 1 będą kursowały al. Jana Pawła II i al. „Solidarności”. Kursowanie linii 27 będzie zawieszone. Natomiast tramwaje linii 73 pojadą al. „Solidarności” i ul. Wolską do pętli Cm. Wolski. Autobusy linii 520 w kierunku przystanku Płocka-Szpital pojadą objazdem al. „Solidarności” i dalej ulicami Wolską i Młynarską. 
 
W sobotę i niedzielę, 27 i 28 lipca, na ulice wyjadą autobusy zastępczej linii Z27, które będą kursowały na trasie: CH Arkadia – Pamiętajcie o Ogrodach – Z. Słomińskiego – al. Jana Pawła II – Stawki – Okopowa (powrót: Okopowa – Z. Słomińskiego) – Towarowa – rondo I. Daszyńskiego. 
 
Dzielnica Włochy wyremontuje nawierzchnię ul. Bakalarskiej. Od poniedziałku, 29 lipca od godz. 5.00 zamknięty dla ruchu będzie odcinek od al. Krakowskiej do ul. Borsuczej. Objazdy zostaną poprowadzone ulicami: al. Krakowska – Łopuszańska – Zbąszyńska – Wagonowa lub Borsucza – Podborska. Prace zakończą się w nocy z 31 lipca na 1 sierpnia.
 
Z kolei dzielnica Wilanów buduje rondo na skrzyżowaniu ulic Jarej i Sytej. Trwają już prace na ul. Jarej, a od poniedziałku, 29 lipca ok. godz. 23.00 do końca wakacji całe skrzyżowanie będzie wyłączone z ruchu. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Glebowa – Bruzdowa – Zaściankowa. Swoje trasy zmienią autobusy linii 163.
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Wózek z dzieckiem w wodzie. Niania karmiła kaczki

WARSZAWA. Spacerująca z dzieckiem w wózku opiekunka karmiła kaczki w parku Kępa Potocka na Żoliborzu. Nagle wózek wpadł do rzeki.

Warszawa

Wypadek w Al. Jerozolimskich. Są ranni

WARSZAWA. Wczoraj, przed godz. 13 doszło do wypadku drogowego, w jakim ranna została jedna osoba.

Warszawa

Dziś znów zaczną działać fotoradary

WARSZAWA. W Wielki Piątek zaplanowano ponowne uruchomienie fotoradarów.

Warszawa

Sześć aut zderzyło się na skrzyżowaniu

WARSZAWA. Paraliż na drodze, sześć uszkodzonych aut i czterech poszkodowanych, w tym dwójka funkcjonariuszy policji.

Warszawa

Nowa rotunda

WARSZAWA. Rozpoczęto prace przy Rotundzie.

Warszawa

Ekshumacja w związku z katastrofą smoleńską

WARSZAWA. To następna ekshumacja ofiary smoleńskiej przeprowadzana na Powązkach.

Warszawa

Zarzuty dla sprawcy napadu na pocztę

WARSZAWA. 37-latek odpowie za napad na placówkę pocztową zlokalizowaną na Żoliborzu, przy ul. Grunwaldzkiej.

Warszawa

Duża impreza biegowa w stolicy

WARSZAWA. W najbliższą niedzielę, tj. 26 marca, na terenie Warszawy odbędzie się kolejna edycja PZU Półmaratonu Warszawskiego.

Reklama