Warszawa - Piątek, 20.06.2025 / Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny
Reklama

Warszawiacy nie chcą pomników na placu Piłsudskiego

Dodano:

fot. Urząd Miasta Warszawa
fot. Urząd Miasta Warszawa
WARSZAWA. 71% warszawiaków negatywnie oceniło pomysł ewentualnej lokalizacji pomnika poświęconego ofiarom katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem na terenie placu Piłsudskiego. Tak wynika z badań przeprowadzonych w listopadzie ubiegłego roku.
 
Ważne sprawy dotyczące Warszawy powinny być konsultowane z mieszkańcami, dlatego stołeczny zapytał warszawiaków o zdanie na ten temat. Przypomnijmy, w listopadzie 2017 r. miasto przeprowadziło wśród mieszkańców badanie dotyczące zarządzania placem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Celem badania było poznanie opinii mieszkańców na temat decyzji Ministerstwa Infrastruktury, dotyczącej przekazania placu wojewodzie mazowieckiemu.
 
Dodatkowo zapytano, co warszawiacy sądzą na temat lokalizacji pomnika smoleńskiego w tym miejscu. Wyniki były jednoznaczne – 71% badanych oceniło taki pomysł negatywnie. Jednocześnie mieszkańcy  miasta potwierdzili swoją negatywną ocenę dot. przejęcia pl. Piłsudskiego – wyniki badania wskazują, że 73% respondentów słyszało o tej decyzji i aż 66% z nich ocenia ją negatywnie.
 
Badanie zrealizowano techniką CATI na reprezentatywnej próbie mieszkańców Warszawy w wieku 15 lat i więcej (N=1000). Zostało ono przeprowadzone w dniach 6-14 listopada 2017 r. Wykonawcą badania był ASM Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o.
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Nowy komendant stołeczny policji

Na stanowisko nowego komendanta stołecznego policji wybrany został inspektor Michał Domaradzki.

Warszawa

Przybędzie rowerów miejskich

Zwiększy się liczba stacji z rowerami miejskimi.

Warszawa

Wjeżdżał w samochody. Zniszczył dziewięć aut

Do zdarzenia doszło na warszawskiej Woli.

Warszawa

Pościg za piratem drogowym

Policjanci ścigali mężczyznę jadącego motocyklem 160 km/h.

Warszawa

Sprzątacz okradł uczelnię

Do zdarzenia doszło w marcu bieżącego roku, kiedy to jedna ze szkół wyższych działających w Warszawie zgłosiła na policję kradzież drogiego sprzętu.

Reklama