Warszawa - Środa, 20.08.2025 / Imieniny: Bernarda, Sobiesława, Samuela
Reklama

W maju na dwa buspasy wjadą motocykliści

Dodano:

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay
WARSZAWA. W maju na dwa buspasy wjadą motocykliści. Będą mogli po nich jeździć na Trasie Łazienkowskiej i na ul. Radzymińskiej.
 
Od maja motocykliści będą mogli poruszać się po buspasie na ul. Radzymińskiej i al. Solidarności (na odcinku od ul. Krynoliny do H. Rzeszotarskiej) oraz na Trasie Łazienkowskiej (od Alej Jerozolimskich po al. Stanów Zjednoczonych/Ostrobramską). Nowe oznakowanie od 1 maja pojawi się na Trasie Łazienkowskiej, potem na ul. Radzymińskiej. Będzie obowiązywało przez dwa sezony motocyklowe – do końca października 2019 r.
 
"Przez ten czas sprawdzimy, jak to będzie działało w praktyce. Nasze analizy i doświadczenia z innych miast w Polsce pokazują, że jest to bezpieczne ale każde miasto ma swoją specyfikę więc chcemy  to rozwiązanie przetestować na naszych ulicach" – mówi Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.
 
Te dwa buspasy to najdłuższe odcinki pasów ruchu dla komunikacji w Warszawie i jednocześnie dogodne korytarze transportowe, dlatego motocykliści będą korzystali z tego przywileju najpierw tam. Na znakach pionowych i poziomych (czyli tych wymalowanych na jezdni) pojawi się dodatkowy napis „MOTOCYKLE” – dziś są tam wymienione BUS, TAXI i MTON.      
 
Zanim zapadła decyzja o wpuszczeniu motocykli na buspas, Zarząd Transportu Miejskiego poprosił o przebadanie takiego rozwiązania przez naukowców z Politechniki Warszawskiej. Efektem ich pracy była analiza, która wykazała, że wpuszczenie motocykli na buspasy nie powinno spowodować utrudnień w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej ani nie będzie zagrażało bezpieczeństwu. 
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Rolkowe szaleństwo w ramach Nightskating

W dniu wczorajszym po warszawskim Śródmieściu, Mokotowie i Ursynowie przejechali miłośnicy rolek.

Warszawa

Przygotowano szosy na odcinku Sacharowa – Żeromskiego

Nowe fragmenty ulic są już oddane do użytku kierowców. Nowymi trasami można się przemieszczać na odcinku ul. Sacharowa – Żeromskiego – Marymoncka.

Warszawa

Zderzenie mercedesa z motocyklem

W dniu wczorajszym doszło do poważnego wypadku drogowego w rejonie ul. Myśliwskiej w Warszawskie.

Warszawa

Dziwny zapach w metro, to nie gaz

Wczoraj i przedwczoraj pojawiły się zgłoszenia, że w tunelach warszawskiego metro czuć wydzielający się gaz.

Warszawa

Ogród Krasińskich już po rewitalizacji

Prace nad odświeżeniem wyglądu Ogrodu Krasińskich trwały jakieś półtora roku. Realizowanemu projektowi rewitalizacji przeciwnych była grupa mieszkańców.

Warszawa

Ponowne zamknięcie stacji metra

Podobnie jak w dniu wczorajszym, pracownicy wyczuli w okolicy metra gaz. W związku z tym, zarządzono ewakuację.

Warszawa

Kolejny egzamin maturalny. Dziś język angielski

Od minionego poniedziałku ruszyły tegoroczne matury. Egzamin dojrzałości maturzyści mają już za sobą z języka polskiego oraz matematyki na poziomie podstawowym. Dziś otworzono arkusze z języka angielskiego.

Warszawa

Nowe połączenie lotnicze z Belgradu do Warszawy

Od końca maja uruchomione zostaną nowe połączenia lotnicze między Belgradem i Warszawą.

Reklama