Warszawa - Niedziela, 26.10.2025 / Imieniny: Ewarysta, Łucjana, Dymitriusza
Reklama

Utrudnienia w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży

Dodano:

Fot. www.krakow2016.com
Fot. www.krakow2016.com

WARSZAWA. Utrudnień w związku z organizacją Światowych Dni Młodzieży nie zabraknie również w stolicy kraju.

 

Wielka impreza o charakterze religijnym potrwa w dniach 26 – 31 lipca. Przed największymi wydarzeniami zaplanowano różnorodne programy dla pielgrzymów w poszczególnych diecezjach.

 

W związku z tym, warszawiacy muszą przygotować się na utrudnienia. Od czwartku, tj. 21 lipca w godz. 10 – 22 nie będzie możliwy przejazd jezdnią zachodnią przy placu Piłsudskiego. W godz. 17.30 – 22.00 zablokowana zostanie szosa wschodnia placu Piłsudskiego, a także ul. Królewska, Moliera oraz Wierzbowa.

 

W dniu 23 lipca natomiast nie będzie możliwości przejazdu al. Rzeczypospolitej oraz ul. Hlonda – w godz. 14.00 – 22.00.

Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

W warszawskim ZOO powstanie nowy pawilon dla pingwinów

Podpisano umowę na budowę nowego pawilonu dla pingwinów przylądkowych w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Warszawie. Obiekt ma być gotowy w przyszłym roku.

Warszawa

45-latek postrzelony z łuku w białołęckim parku

45-letni mężczyzna trafił do szpitala, po tym jak został przypadkiem postrzelony strzałą z łuku. W sprawie zatrzymano 34-letniego obywatela Białorusi, który był sprawcą postrzelenia.

Warszawa

Rusza budowa nowej siedziby TR Warszawa. Umowa podpisana

Firma WARBUD zajmie się realizacją pierwszego etapu budowy TR Warszawa. Umowa z wykonawcą została już podpisana. Teatr powstanie obok Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Inwestycja finansowana jest z budżetu m.st. Warszawy.

Warszawa

Zostało już tylko kilka dni na głosowanie w budżecie obywatelskim

Głosować można do niedzieli – wystarczy mieszkać w Warszawie, nie trzeba być zameldowanym. W głosowaniu mogą brać udział dzieci, młodzież i dorośli.

Warszawa

Pierwszy testowy tramwaj dojechał na Stegny. Kiedy otwarcie nowej trasy?

Udało się przeprowadzić pierwsze testowe przejazdy tramwajów na Stegnach. Jako pierwszy do pętli dojechał tramwaj pomiarowy, a następnie tramwaje liniowe typu Hyundai, które już niedługo będą wozić pasażerów na tej trasie.

Warszawa

Chcemy bezpiecznego przejścia! - list otwarty

W Piastowie pod Warszawą od 2 lat prowadzone są prace w związku z remontem przejścia podziemnego. Michał Sadecki, przedsiębiorca, mieszkaniec Piastowa oraz ojciec dwójki dzieci apeluje do Władz miasta oraz Inwestora o...

Warszawa

Skwer Gwary Warszawskiej przechodzi metamorfozę

Trwają zaawansowane prace na wolskim skwerze. Po modernizacji stanie się on miejscem sąsiedzkich spotkań, sportu i wydarzeń kulturalnych.

Warszawa

Enologia i sommelier - czyli co w winie płynie

Co płynie w winie, to jasne: złocisty, rubinowy, różowy moszcz gronowy, wyciśnięty z winogron, poddany fermentacji.

Reklama