Warszawa - Czwartek, 19.06.2025 / Imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława
Reklama

Trwają roboty torowe na ul. Puławskiej

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
WARSZAWA. 800 m3 uformowanego betonu, 2500 m ułożonych szyn, około 100 sztuk spoin, dziesięć słupów trakcyjnych, modernizacja dwóch zespołów przystankowych i ułożone dwa przejazdy z płyt prefabrykowanych – to niektóre z efektów prac remontowych prowadzonych przez warszawskich tramwajarzy na ul. Puławskiej.
 
Po zakończeniu prac tramwaje będą jeździć po Puławskiej ciszej, bezpieczniej i bardziej komfortowo dla mieszkańców i pasażerów, a zielone torowisko podwyższy walory estetyczne tej przestrzeni publicznej.
 
W ramach zaplanowanych prac modernizacyjnych, na Puławskiej powstaną nowe tory, które będą obsiane trawą. Nowy odcinek zielonego torowiska obejmie łączną powierzchnię około 5000 metrów kwadratowych. Ponadto cztery przystanki (8 peronów) zostaną w pełni dopasowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i opiekunów dzieci w wózkach. Na Puławskiej pojawią się także nowe przejazdy na drogach dla rowerów oraz nowa nawierzchnia na przejazdach przez torowisko, które są wykonywane z prefabrykowanych płyt żelbetowych.
 
Prace remontowe na Puławskiej trwają od 9 czerwca. Pracownicy Tramwajów Warszawskich pracują przez 24 godziny na dobę, wszystko po to, by zakończyć modernizację torowiska na początku września, wraz z początkiem nowego roku szkolnego.
 
Co zostało już zrobione?
 
  • ułożyli 800 m3 betonu
  • ułożyli 2500 m szyn
  • wykonali ponad 100 połączeń spawanych szyn
  • postawiili ponad 30 słupów trakcyjnych
  • skończyli lifting dwóch zespołów przystankowych
  • ułożyli dwa przejazdy z płyt prefabrykowanych
 
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

W Warszawie powstaną trzy parki wybudowane przy wsparciu Unii Europejskiej

Powstanie park Akcji „Burza” - wokół Kopca Powstania Warszawskiego, Fort V Włochy oraz park im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK.

Warszawa

Warszawa atrakcyjna inwestycyjnie

Przedstawiciele stołecznego ratusza spotkali się 21 listopada z potencjalnymi inwestorami w siedzibie Bloomberga, w Londynie.

Warszawa

1200 nowych drzew przy stołecznych ulicach

W ciągu najbliższych trzech tygodni stolica wzbogaci się o blisko 1200 dorodnych drzew.

Warszawa

W szpitalu Grochowskim pojawił się nowy angiograf

Nowoczesny kardioangiograf został zakupiony z funduszy miasta za 2,5 mln zł.

Warszawa

28 listopada w Teatrze Dramatycznym odbędzie się koncert dla seniorów

Koncert „Świąteczna Warszawa Seniorów” będzie bezpłatny.

Warszawa

Dofinansowanie na zakup smartfonów dla niewidomych

Dofinansowanie może wynosić nawet do 2500 zł. Uczestnikami projektu jest 1000 osób niewidomych lub słabowidzących.

Warszawa

Prezydent m.st. Warszawy wnosi o delegalizacje ONR

Prezydent m.st. Warszawy kolejny raz wnosi do Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego o delegalizację ONR.

Warszawa

Warszawscy łyżwiarze mogą uważać sezon za otwarty

Rozpoczął się sezon miejskich ślizgawek. Pierwsza z nich zaczęła działać na Targówku. Wkrótce dołączą do niej kolejne. Łącznie w sezonie 2017/2018 uruchomionych zostanie szesnaście lodowisk.

Reklama