Warszawa - Czwartek, 23.10.2025 / Imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii
Reklama

Trwa konkurs na najlepsze inicjatywy pozarządowe

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
WARSZAWA. Organizacje pozarządowe podejmują wiele inicjatyw na rzecz warszawianek i warszawiaków, promując m.in. kulturę, aktywny i zdrowy styl życia, czy wspierając potrzebujących. W konkursie S3KTOR do 11 lutego mieszkańcy mogą zgłosić inicjatywy i organizacje, które zrealizowały najciekawsze projekty.
 
Od 2010 roku nagradzane są najbardziej wartościowe przedsięwzięcia realizowane przez organizacje pozarządowe na rzecz Warszawy i jej mieszkańców. W minionych edycjach udział wzięło ponad 1000 organizacji, a mieszkańcy wyrażali swoje poparcie oddając tysiące głosów na ich zdaniem najciekawsze inicjatywy. Wytypowanie najlepszych projektów daje szansę na popularyzację działań podejmowanych przez trzeci sektor.
 
Do 11 lutego trwa zgłaszanie inicjatyw i organizacji. W tym roku kapituła konkursu wybierze najlepsze projekty 2019 roku w trzech kategoriach:
 
  • S3KTOR Nowatorski,
  • S3KTOR Programowy 
  • S3KTOR Aktywizujący.
 
Na zwycięzców czekają nagrody finansowe o wartości 10 000 zł. Laureat Grand S3KTOR – nagrody za całokształt, otrzyma 20 000 zł. Co istotne również warszawianki i warszawiacy w otwartym głosowaniu zdecydują, która inicjatywa otrzyma Nagrodę Mieszkańców. Fundatorem tej nagrody są Tramwaje Warszawskie.
 
Do konkursu w trzech kategoriach podstawowych mogą być zgłaszane inicjatywy, które spełniają następujące warunki: realizowane były w 2019 roku, niezależnie od terminu ich rozpoczęcia oraz zakończenia (czyli również projekty wieloletnie), za wyjątkiem inicjatyw nagrodzonych w poprzednich edycjach konkursu; realizatorem były organizacje pozarządowe; realizowane były na rzecz Warszawy i jej mieszkańców.
 
W przypadku inicjatyw wieloletnich oceniany będzie wyodrębniony etap danego projektu, realizowany od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 roku. Jedna osoba może zgłosić do konkursu kilka inicjatyw. Możliwe jest także zgłoszenie więcej niż jednej inicjatywy danej organizacji pozarządowej – każda z nich będzie oceniana odrębnie.
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

500 kilo materiałów wybuchowych do przestępstw

Warszawscy funkcjonariusze policji odnaleźli prawie 500 kilogramów środków wybuchowych. Arsenał tworzyły granaty ręczne i moździerzowe, bomba lotnicza, proch oraz pociski artyleryjskie. Znalezisko odkryto w lesie usytuowanym w pobliżu stolicy.

Warszawa

Wypadek na Trasie Siekierkowskiej. Samochód zderzył się z motocyklem.

Prawdopodobnie kierowca audi najechał na tył motocyklu. Nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Prowadzący jednoślad został przewieziony do szpitala na obserwację.

Warszawa

Będą naziemne przejścia przy rondzie Dmowskiego

Z informacji podanych ostatnio do wiadomości publicznej przez warszawskich urzędników wynika, że planowane od jakiegoś czasu nadziemne przejścia dla pieszych w rejonie ronda Dmowskiego zostaną wkrótce wybudowane.

Warszawa

Prawie 200 mln euro na poprawę gospodarki ściekowej

Do wykorzystania na modernizację gospodarki wodno-ściekowej będzie dokładnie 196,5 mln euro. Pieniądze pochodzić mają z dofinansowania unijnego.

Warszawa

Darmowy laptop w nagrodę

Warszawscy uczniowie i absolwenci szkół gimnazjalnych mają szansę ubiegać się o darmowe laptopy.

Warszawa

15 lat Polski w NATO. Uroczystości

Ze względu na przypadającą w dniu wczorajszym piętnastą rocznicę przystąpienia Polski do Paktu Północnoatlantyckiego na terenie Warszawy odbyły się uroczystości.

Warszawa

Wypadek na Trasie Toruńskiej. Utrudnienia w ruchu

Dziś rano doszło do poważnej kolizji drogowej na Trasie Toruńskiej w Warszawie. W związku z wypadkiem zablokowany został ruch.

Warszawa

Startuje nabór do warszawskich przedszkoli

Począwszy od dnia dzisiejszego przyjmowane będą zgłoszenia opiekunów, chcących posłać swoje pociechy do przedszkola.

Reklama