Warszawa - Czwartek, 11.09.2025 / Imieniny: Jacka, Dagny, Prota
Reklama

Tomasz Bratek został nowym wiceprezydentem Warszawy

Dodano:

fot. Urząd m.st. Warszawy
fot. Urząd m.st. Warszawy
Tomasz Bratek, dotychczasowy wiceburmistrz dzielnicy Śródmieście, został zastępcą prezydenta Warszawy. Nowy wiceprezydent będzie nadzorował pracę Biura Mienia Miasta i Skarbu Państwa, Biura Spraw Dekretowych oraz Biura Geodezji i Katastru.

Tomasz Bratek ukończył studia prawnicze i administracyjne na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia podyplomowe z zakresu zarządzania w SGH w Warszawie. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe w obszarze oświaty, szkolnictwa wyższego, zamówień publicznych oraz zarządzania środkami unijnymi. Jest twórcą działającego w Warszawie Centrum Współpracy z Krajami Europy Wschodniej i Kaukazu.

W latach 2000-2016 był zatrudniony w Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, gdzie pełnił funkcje m.in. zastępcy dyrektora generalnego oraz członka zarządu. Od 2016 do 2018 r. współpracował z Orange S.A.

Od listopada 2018 r. pełnił funkcję zastępcy burmistrza Dzielnicy Śródmieście. Wcześniej, będąc członkiem Zarządu Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy, zajmował się sprawami reprezentacji m.st. Warszawy we wspólnotach mieszkaniowych, zarządzania śródmiejskim mieniem komunalnym, obrotem nieruchomościami, architekturą i budownictwem, a także sprawami bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego.

 
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Z soboty na niedzielę zmiana czasu

W świąteczny weekend pośpimy krócej. Przestawienie wskazówek zegara.

Warszawa

Wiekowa kamienica w rejonie ronda ONZ wpisana do rejestru zabytków

Wojewódzka konserwator zabytków uwzględniła kamienicę w rejestrze zabytków. Chodzi o ponad stuletnią kamienicę znajdującą się w rejonie ronda ONZ.

Warszawa

Będzie rozbudowa Wojskowego Instytutu Medycznego

Powstanie innowacyjna placówka radioterapii.

Warszawa

Zmiany w rozkładach jazdy PKP

Od niedzieli obowiązują nowe rozkłady jazdy dla wybranych linii PKP.

Warszawa

Ponad 180 mln zł na ścieżki

WARSZAWA. Kwota 186 mln zł zostanie przekazana na realizację ścieżek rowerowych na terenie Mazowsza.

Warszawa

Wypadek na Woli

WARSZAWA. Dwie osoby zostały ranne na skutek zdarzenia, do jakiego doszło wczoraj rano.

Warszawa

W tym miesiącu zamknięcie warszawskiego muzeum. Którego?

WARSZAWA. Zamknięta zostanie placówka Muzeum Kolejnictwa, która znajduje się na warszawskiej Woli.

Warszawa

Kilkadziesiąt przypadków zachorowań na świńską grypę

WARSZAWA. W samej Warszawie zdiagnozowano ponad 30 przypadków obecności wirusa AH1N1.

Reklama