Warszawa - Środa, 18.06.2025 / Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy
Reklama

Sylwester w Warszawie

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
WARSZAWA. Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy i telewizja TVN zapraszają na powitanie nowego 2020 roku. Miejska zabawa odbędzie się na pl. Bankowym. 
 
31 grudnia na mieszkańców i gości, którzy przyjdą na plac Bankowy, jak i widzów TVN, którzy ostatni dzień roku spędzą w domu przed telewizorem, czeka pięć godzin zabawy przy największych polskich i światowych przebojach. 
 
Gwiazdy i wielkie przeboje
 
Zabawę na futurystycznej scenie zapewnią gwiazdy, którzy zaśpiewają polskie i zagraniczne wielkie przeboje ostatnich dekad. Zobaczymy i usłyszymy zespoły: Bajm, Perfect, Kombii, Blue Cafe i Pectus, a także Edytę Górniak, Aleksandrę Gintrowską, Sylwię Grzeszczak, Reni Jusis, Anię Karwan, Ewelinę Lisowską, Patrycję Markowską, Natalię Szroeder oraz Baranovskiego, Grzegorza Hyżego, Libera i Sławka Uniatowskiego. 
 
Artystom na scenie będą towarzyszyli tancerze w różnorodnych, oryginalnych układach choreograficznych.
 
Zapraszamy osoby z niepełnosprawnościami 
 
Jak co roku na terenie zabawy zostanie wydzielona specjalna, oznakowana strefa dla osób z niepełnosprawnościami. Będzie wyposażona w podest dla osób na wózkach inwalidzkich. Osoby niewidome i słabo widzących skorzystają z audiodeskrypcji, a osoby niesłyszące będą miały zapewnione tłumaczenie na język migowy i pętlę indukcyjną. Teksty utworów zostaną wyświetlone na ekranie. W strefie będą obecni przeszkoleni asystenci. 
 
W strefie promocyjnej będą dostępne materiały informacyjne takie jak mapy imprezy z zaznaczonymi ułatwieniami czy zapleczem sanitarnym przystosowanym dla osób z niepełnosprawnościami. Cały teren zabawy zostanie oznakowany dobrze widocznymi piktogramami.
Osoby z niepełnosprawnościami będą mogły telefonicznie zamówić transport na pl. Bankowy. Numery telefonów podamy w kolejnym komunikacie.
 
Futurystyczna scena
 
Podobnie jak w latach poprzednich scena na pl. Bankowym zostanie zbudowana po południowej jego stronie. Jej budowa rozpocznie się 6 grudnia. Będzie ogromna: 40x24 metry, tak więc jednocześnie na scenie będzie mogło przebywać nawet 30 osób. 
 
Dzięki dwóm 15-metrowym wybiegom prowadzącym od sceny w głąb widowni cały plac Bankowy stanie się miejscem zabawy. Piosenkarze i zespoły będą mieli bliższy kontakt z widzami.
 
Oryginalna w formie scena będzie wyposażona w ekrany ledowe, projektory i lasery. Zapewnią one niezwykłe efekty świetlne i dekoracyjne.
 
Zmiany w ruchu drogowym 
 
Od 6 grudnia do 2 stycznia zamknięte będą miejsca postojowe na pl. Bankowym. Równocześnie wyłączona z ruchu będzie jezdnia wzdłuż budynku łącząca plac z ul. Elektoralną. 
 
Od poniedziałku, 16 grudnia do 2 stycznia zamknięta dla ruchu będzie jezdnia po południowej stronie pl. Bankowego (pomiędzy ul. Marszałkowską a Elektoralną) wraz z wlotami ulic Elektoralnej i Przechodniej. Nie będzie można skręcić z ul. Marszałkowskiej lub pl. Bankowego w ul. Elektoralną lub wyjechać z ul. Przechodniej na ul. Marszałkowską. Na ul. Elektoralnej – na odc. od ul. Przechodniej do ul. Orlej wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy. Utrzymany będzie dojazd do parkingów podziemnych pod budynkami pl. Bankowy 1 i Marszałkowska 115.
 
Ponadto, od 16 grudnia od godz. 0.01 do 2 stycznia do godz. 24.00 wprowadzony zostanie zakaz parkowania na ulicach:
 
Senatorskiej za skrzyżowaniem z ul. Marszałkowską, 
Elektoralnej od ul. Orlej do pl. Bankowego.  
 
Od 16 grudnia w związku z wygrodzeniem części pl. Bankowego zawieszone zostanie funkcjonowanie przystanku Pl.Bankowy 01 (przystanek zlokalizowany najbliżej Ratusza) Autobusy dotychczas korzystające z tego przystanku będą zatrzymywały się na przystanku znajdującym się obok tj. Pl. Bankowy 03.
 
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Pożar fiata na parkingu

Fiat seicento został zaparkowany przy ul. Białostockiej w Warszawie.

Warszawa

Śmiertelne potrącenie na przejściu

Do zdarzenia doszło w miniony weekend.

Warszawa

Nowy etap prac. Kolejne utrudnienia

Problemy z płynnością jazdy pojawiły się ponownie na Trasie Armii Krajowej.

Warszawa

Mieszkał z 4-latkiem w szałasie z liści

Żywili się złowionymi w stawie rybami. Sprawą zajmie się sąd.

Warszawa

Ewakuacja mieszkańców bloku w Pruszkowie

Powodem był prawdopodobnie drażniący gaz, który ktoś celowo rozpylił.

Warszawa

Utrudnienia na Trasie Siekierkowskiej

Kolizja trzech pojazdów. Robią się korki.

Warszawa

Wjechał w budowę II linii metra

Sytuacja miała miejsce dziś w nocy. Mężczyzna był odurzony.

Warszawa

Tej inwestycji może pozazdrościć cała Europa

Innowacyjna oczyszczalnia ścieków powstanie na terenie Józefowa.

Reklama