Warszawa - Czwartek, 06.11.2025 / Imieniny: Feliksa, Leonarda, Melaniusza
Reklama

Świętokrzyska wreszcie czynna

Dodano:

Fot. Archiwum Wawa.net.pl
Fot. Archiwum Wawa.net.pl
Roboty były czasochłonne i dawały się warszawianom we znaki, jednak mimo wszystko projekt przebudowy Świętokrzyskiej udało się wdrożyć.

Ruch puszczono w tej części stolicy wczoraj o godz. 22. Od rana przejeżdża tędy sporo kierowców. Niektórzy by przetestować nową drogę, inni pewnie z ciekawości, jak inwestycja została zrealizowana.

W ramach przeprowadzonych robót zwężono jezdnie do dwóch pasów ruchu na odcinku ciągnącym się od ronda ONZ do Marszałkowskiej. Ponadto wybudowano dodatkowe pasy pozwalające na skręty przy skrzyżowaniach. Koncepcja uwzględniała także wydzielenie przejść dla pieszych oraz przygotowanie nowych ścieżek rowerowych i przystanków autobusowych.
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Przybędzie rowerów miejskich

Zwiększy się liczba stacji z rowerami miejskimi.

Warszawa

Wjeżdżał w samochody. Zniszczył dziewięć aut

Do zdarzenia doszło na warszawskiej Woli.

Warszawa

Pościg za piratem drogowym

Policjanci ścigali mężczyznę jadącego motocyklem 160 km/h.

Warszawa

Sprzątacz okradł uczelnię

Do zdarzenia doszło w marcu bieżącego roku, kiedy to jedna ze szkół wyższych działających w Warszawie zgłosiła na policję kradzież drogiego sprzętu.

Warszawa

Tak wysokiego masztu nie ma w całej Polsce

W stolicy stanie najwyższy w kraju masz flagowy.

Warszawa

Sześć nowych pociągów dla Warszawskiej Kolei Dojazdowej

Inwestycja kolejowa zakłada powiększenie dotychczasowego taboru o nowoczesne i komfortowe składy o długości 60 metrów. Dostawcą pojazdów będzie firma Newag.

Reklama