Warszawa - Wtorek, 17.06.2025 / Imieniny: Laury, Alberta, Marcjana
Reklama

Święto Niepodległości. Sprawdź utrudnienia

Dodano:

fot. Urząd Miasta Warszawa
fot. Urząd Miasta Warszawa
WARSZAWA. W niedzielę i poniedziałek, 10 i 11 listopada, zaplanowano wiele zgromadzeń i przemarszów, związanych z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Będzie dużo zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Pasażerów, szczególnie w poniedziałek, 11 listopada, zachęcamy do korzystania z metra i kolei.
 
Capstrzyk Niepodległości
Parkowanie
 
W niedzielę i poniedziałek, (10 i 11 listopada) w rejonie pl. marsz. J. Piłsudskiego wystąpią utrudnienia w parkowaniu oraz ruchu pojazdów.
Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczną się w niedzielę, 10 listopada. Tego dnia na pl. marsz. J. Piłsudskiego odbędzie się uroczysty Capstrzyk Niepodległości.
W związku z przygotowaniami, w piątek, 8 listopada wyłączona z parkowania zostanie ul. Królewska od pl. marsz. J. Piłsudskiego do ul. Marszałkowskiej (od strony Ogrodu Saskiego).
W niedzielę, 10 listopada wyłączone z ruchu będą ulice: gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza na odc. od pl. marsz. J. Piłsudskiego do ul. Krakowskie Przedmieście (w godz. 16.30-20.00) oraz pl. marsz. J. Piłsudskiego na odc. od ul. Królewskiej do ul. Wierzbowej (w godz. 17.00-19.30).
 
W niedzielę – przez cały dzień – wyłączone z parkowania będą ulice: gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza, Królewska – wzdłuż Ogrodu Saskiego oraz pl. marsz. J. Piłsudskiego od strony Metropolitanu. Od godziny 17.00 zmienią się trasy autobusów linii: 107, 111, 128 i 175. Ponadto ok. godz. 20.00 zapowiedziano przemarsz ul. Krakowskie Przedmieście na pl. marsz J. Piłsudskiego. Objazdami będą jeździły dodatkowo autobusy linii: 116, 178, 180, 222, 503 i 518.
 
W poniedziałek, 11 listopada w godz. 11.00 – 14.00 zamknięte dla ruchu będą ulice: pl. marsz. J. Piłsudskiego, Królewska od ul. Krakowskie Przedmieście do ul. Marszałkowskiej, Wierzbowa, Ossolińskich, Moliera, marsz. F. Focha, A. Fredry, gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza.
 
Ponadto, przez cały dzień wyłączone z parkowania będą ulice: gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza (wraz z parkingami przed budynkiem Dowództwa Garnizonu Warszawskiego), parking na pl. S. Małachowskiego przed Galerią Zachęta, parking przed Hotelem Europejskim od strony pl. marsz. Piłsudskiego, Canaletta, parking przed Teatrem Wielkim na pl. Teatralnym, Królewska od ul. Krakowskie Przedmieście do ul. Marszałkowskiej, Ossolińskich, Wierzbowa, Moliera, marsz. F. Focha, A. Fredry, al. 3 Maja od ul. L. Kruczkowskiego do Muzeum Wojska Polskiego.
 
11 listopada
 
W poniedziałek, 11 listopada w godz. 8.00-9.00 Traktem Królewskim przejedzie kolumna samochodów z Prezydentem RP z Pałacu Prezydenckiego do Świątyni Opatrzności Bożej. Na trasie przejazdu przewidziane są postoje i składanie wieńców przy pomnikach: Wincentego Witosa (pl. Trzech Krzyży), Ignacego Paderewskiego (park Ujazdowski), Wojciecha Korfantego (skrzyżowanie Al. Ujazdowskich i ul. Agrykola), Romana Dmowskiego (pl. Na Rozdrożu), Józefa Piłsudskiego (skrzyżowanie Al. Ujazdowskich z ul. Bagatela). W przypadku zamknięcia przejazdu objazdami będą jeździły autobusy linii: 116, 166, 180, 195 i 503.
 
O godz. 12.00 odbędą się uroczystości państwowe na pl. marsz. J. Piłsudskiego. Z tego powodu plac i okoliczne ulice będą zamknięte dla ruchu w godz. 11.00-14.00. W godz. 11.20-11.40 odbędzie się przemarsz poddziałów wojskowych na trasie: pl. Teatralny, Senatorska, Miodowa, Krakowskie Przedmieście, Królewska, pl. marsz. J. Piłsudskiego. Po uroczystościach, w godz. 13.00-14.00, żołnierze przemaszerują ulicami: Królewska, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Al. Jerozolimskie pod Muzeum Wojska Polskiego. Po zakończeniu przemarszu pododdziałów, w godz. 14.00-20.00, na Krakowskim Przedmieściu odbędzie się Festiwal Niepodległa.
Ponadto zwolennicy aktywnego spędzania czasu uczczą niepodległość podczas Biegu Niepodległości.
 
Bieg Niepodległości
 
Bieg Niepodległości wystartuje w poniedziałek, 11 listopada, o godz. 11.11 u zbiegu al. Jana Pawła II i ul. Stawki. Zmienią się trasy autobusów i tramwajów.
Uczestnicy biegu najpierw pobiegną wschodnimi jezdniami (czyli prowadzącymi w kierunku ronda Zgrupowania AK „Radosław”) ciągu ulic: al. Jana Pawła II – T. Chałubińskiego – al. Niepodległości. Zawrócą na skrzyżowaniu z ul. Rakowiecką i pobiegną zachodnimi jezdniami (czyli prowadzącymi w kierunku Mokotowa) ciągu ulic: al. Niepodległości – T. Chałubińskiego – al. Jana Pawła II. Na skrzyżowaniu z Al. Jerozolimskimi zawodnicy będą biegli wiaduktami.
 
Od godz. 5.00 do 15.00 zostanie wyłączona z ruchu al. Jana Pawła II w obu kierunkach na odcinku od ronda Zgrupowania AK „Radosław” do ul. M. Anielewicza, ul. Stawki od ul. Smoczej do ul. Dzikiej oraz południowa jezdnia ul. Z. Słomińskiego od ronda Zgrupowania AK „Radosław”  do wysokości ul. Pamiętajcie o Ogrodach. O godz. 10.00 zamknięte zostaną pozostałe ulice
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Pożar w Galerii Mokotów

W miniony piątek doszło do wybuchu pożaru w warszawskiej Galerii Mokotów. Nikomu nic się nie stało.

Warszawa

Spalił się kontener z marihuaną

Ogień pojawił się około godzi. 9.30. Jak się okazało na podstawie ustaleń funkcjonariuszy, zapalił się kontener, w którym znajdowały się narkotyki.

Warszawa

Przywrócono ruch tramwajów przy Jagiellońskiej

Chwilowo zablokowany był ruch tramwajów w rejonie ul. Jagiellońskiej w Warszawie. Powodem były prace realizowane w związku z wymianą torowiska.

Warszawa

PGE Obrót uruchomiło specjalną linię telefoniczną

Pod numerem kontaktowym 422 222 222 możliwe jest uzyskanie wszelkich potrzebnych informacji na temat dotychczasowego korzystania z usług PGE Obrót S.A. oraz wiadomości niezbędnych do podpisania umowy.

Warszawa

29-latek z Rosji podejrzany o napad na lombard

Funkcjonariusze warszawskiej policji zatrzymali 29-latka z Rosji, który prawdopodobnie dokonał rozboju w jednym z lokalnych lombardów.

Warszawa

Zamknięcie fragmentu Wisłostrady w okolicach Trasy Łazienkowskiej

Powodem wprowadzenia utrudnień w ruchu są roboty drogowe nad zburzeniem wjazdu ze strony ul. Czerniakowskiej w stronę centralnych partii miasta.

Warszawa

Wypadek drogowy przy Wolczyńskiej. Autobus zderzył się z ciężarówką

W wyniku wypadku drogowego mającego miejsce w dniu dzisiejszym w rejonie skrzyżowania ul. Nocznickiego i Wólczyńskiej, poszkodowana została jedna osoba.

Warszawa

Weekendowe roboty nad torowiskiem

W związku z zaplanowanymi na najbliższe weekendy pracami nad zerwaniem dotychczasowego torowiska i wymianą nawierzchni na nową, wprowadzone zostaną objazdy.

Reklama