Warszawa - Wtorek, 05.08.2025 / Imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy
Reklama

Stolicą zawładną kolarze

Dodano:

Fot. Materiały organizatora
Fot. Materiały organizatora
Dziś do Warszawy wjadą rowerzyści biorący udział w wyścigu Tour de Pologne.

W związku z tym, na mieszkańców stolicy czekają ogromne utrudnienia w ruchu. W cierpliwość od rana muszą się uzbrajać zarówno kierowcy, jak i piesi. Niektóre z ulic są już nieczynne. Nie ma co się kierować w okolicę placu Teatralnego, bo przejazd tamtędy nie jest możliwy już od świtu.

Ponadto zablokowane są także ulice: Senatorska, Wierzbowa, Moliera oraz Miodowa. Dosłownie za kilka minut zamknięte zostaną też wszystkie trasy na pętli, którą pokonywać mają kolarze. Chodzi więc o pl. Piłsudskiego, ul. Królewską i Marszałkowską, al. Jerozolimskie, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście i Miodową do punktu mety, jaki wyznaczony został na pl. Teatralnym.

Ruch na odcinkach pętli ma być przywrócony około godz. 17.30. W pozostałych częściach zablokowanej Warszawy od 21.30. Ponadto przy ul. Senatorskiej, Bielańskiej, Niecałej oraz Fredry zostały wyznaczone parkingi dla pojazdów zespołów rowerowych. Największe problemy z płynnością jazdy mają być po godz. 15
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Niespełna 80 mln zł na budowę torów

Przetarg na dokończenie torów przy ul. Powstańców Śląskich wygrała polska placówka hiszpańskiego przedsiębiorstwa Balzola. Łącznie wybudowanych ma być ponad pięć kilometrów torów.

Warszawa

Śmiertelny wypadek przy ul. Wolskiej

Do śmiertelnego wypadku doszło przy ul. Wolskiej. Wczoraj w godzinach popołudniowych starsza kobieta została potrącona przez tira.

Warszawa

Prawie 30 milionowe oszczędności

W tym roku o 28 mln mniej niż w roku minionym wydano na odśnieżanie stolicy. Powód? Wyjątkowo łaskawa zima.

Warszawa

Nowe oddziały warszawskiego WORD-u

Wszyscy kursanci przystępujący do egzaminu na prawo jazdy będą z całego regionu mazowieckiego będą mieli do dyspozycji nie tylko główne placówki WORD-u tak jak miało to miejsce dotychczas, ale i dodatkowe oddziały.

Warszawa

Zderzenie toyoty z karetką

Jak ustalili funkcjonariusze policji, do zdarzenia doszło na skutek wymuszenia pierwszeństwa przez kobietę zasiadającą za kierownicą pojazdu osobowego marki Toyota.

Warszawa

Od sierpnia kolejne zmiany w ustawie śmieciowej

W dziesięciu dzielnica wprowadzone zostaną nowe zasady wywozu śmieci. Wczoraj podpisana została w tym celu umowa.

Warszawa

Potrącił dziecko i uciekł z miejsca zdarzenia

Wypadek miał miejsce w godzinach porannych na Pradze Północ. Sprawca potrącenia uciekł z miejsca zdarzenia.

Warszawa

Śmiertelne potrącenie przy skrzyżowaniu Broniewskiego i Krasińskiego

Do potrącenia doszło w dniu wczorajszym w godzinach wieczornych. W wyniku wypadku zmarł 10-letni chłopak.

Reklama