Warszawa - Środa, 09.07.2025 / Imieniny: Lukrecji, Weroniki, Anatolii
Reklama

Skwer Gwary Warszawskiej przechodzi metamorfozę

Dodano:

fot. Zarząd Zieleni m.st Warszawy
fot. Zarząd Zieleni m.st Warszawy
Trwają zaawansowane prace na wolskim skwerze. Po modernizacji stanie się on miejscem sąsiedzkich spotkań, sportu i wydarzeń kulturalnych.

Skwer Gwary Warszawskiej znajduje się pomiędzy ulicami: Leszno, Karolkową, Młynarską i al. Solidarności. Zarząd Zieleni m st. Warszawy chce skwer stał się miejscem dostępnym i atrakcyjnym dla wszystkich mieszkańców, a jednocześnie podkreślał znaczenie i historię tego miejsca.

Na terenie skweru powstaje strefa parkowa z alejkami i dużą ilością nowej zieleni:15 drzew oraz blisko 26 tys. krzewów, krzewinek, bylin i roślin cebulowych. Powstanie tutaj również polana piknikowa, na której latem będzie można zorganizować kino plenerowe. Dla dzieci i młodzieży będzie plac zabaw z linarium ze zjeżdżalniami – w formie karuzeli (nawiązanie do historii skweru) – i ścianką do wspinaczki oraz zestawy do parkouru i kalisteniki. Całość zostanie oświetlona wiszącymi lampami. Od strony ul. Leszno stoi również nowy kiosk usługowy.

Dla seniorów powstaje siłownia plenerowa. Teren skweru będzie bardziej dostępny dla wszystkich – pojawią się m.in. 23 ławki, 27 stojaków na rowery, stoliki do gry w szachy. Łatwiej będzie zadbać o czystość i bezpieczeństwo na tym terenie – stanęła już toaleta miejska, będzie również 30 koszy na śmieci. Nie zabraknie monitoringu. W upalne dni będzie można ugasić pragnienie w dwóch poidełkach. Kilka poidełek postawimy również dla skrzydlatych mieszkańców Warszawy.

Prace mają potrwać do końca września. Nie wykluczone jednak, że uda się je zakończyć wcześniej. 

Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Centralna Park za 350 mln euro!

Jeśli się uda, pierwsze łopaty wbite zostaną na placu budowy nowoczesnego i gigantycznego kompleksu w 2018 roku.

Warszawa

Ogromne zainteresowanie II linią metro. Planują kolejne stacje

Oficjalnie, centralny odcinek II linii metra warszawskiego został oddany do użytku 8 marca o godz. 9.30. Na tym jednak inwestycji w zakresie stołecznego metra nie koniec.

Warszawa

Odnaleźli ciało na śmietniku

Zwłoki mężczyzny znajdowały się w altance śmietnikowej w rejonie ul. Okrzei.

Warszawa

Zniszczony radiowóz. Policjanci w szpitalu

Taki jest bilans porannego wypadku, do jakiego doszło ok. godz. 10 w rejonie ul. Wawelskiej.

Warszawa

Od poniedziałku nabór do przedszkoli

Rekrutacja dotyczyć będzie dzieci dopiero rozpoczynających edukację na szczeblu przedszkolnym.

Warszawa

Podejrzenie odry. 17-latka zatrzymana w izolatce

Nieletnia przebywa w Szpitalu Dziecięcym przy ul. Niekłańskiej.

Warszawa

Uszkodził auto, wyrzucając butelkę przez okno

Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Sytuacja miała miejsce około godz. 16 w warszawskim autobusie.

Warszawa

Pirat drogowy załapany przy ul. Marynarskiej

Mężczyzna pędził z prędkością ponad 210 kilometrów na godzinę.

Reklama