Warszawa - Poniedziałek, 14.07.2025 / Imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury
Reklama

Skwer Gwary Warszawskiej przechodzi metamorfozę

Dodano:

fot. Zarząd Zieleni m.st Warszawy
fot. Zarząd Zieleni m.st Warszawy
Trwają zaawansowane prace na wolskim skwerze. Po modernizacji stanie się on miejscem sąsiedzkich spotkań, sportu i wydarzeń kulturalnych.

Skwer Gwary Warszawskiej znajduje się pomiędzy ulicami: Leszno, Karolkową, Młynarską i al. Solidarności. Zarząd Zieleni m st. Warszawy chce skwer stał się miejscem dostępnym i atrakcyjnym dla wszystkich mieszkańców, a jednocześnie podkreślał znaczenie i historię tego miejsca.

Na terenie skweru powstaje strefa parkowa z alejkami i dużą ilością nowej zieleni:15 drzew oraz blisko 26 tys. krzewów, krzewinek, bylin i roślin cebulowych. Powstanie tutaj również polana piknikowa, na której latem będzie można zorganizować kino plenerowe. Dla dzieci i młodzieży będzie plac zabaw z linarium ze zjeżdżalniami – w formie karuzeli (nawiązanie do historii skweru) – i ścianką do wspinaczki oraz zestawy do parkouru i kalisteniki. Całość zostanie oświetlona wiszącymi lampami. Od strony ul. Leszno stoi również nowy kiosk usługowy.

Dla seniorów powstaje siłownia plenerowa. Teren skweru będzie bardziej dostępny dla wszystkich – pojawią się m.in. 23 ławki, 27 stojaków na rowery, stoliki do gry w szachy. Łatwiej będzie zadbać o czystość i bezpieczeństwo na tym terenie – stanęła już toaleta miejska, będzie również 30 koszy na śmieci. Nie zabraknie monitoringu. W upalne dni będzie można ugasić pragnienie w dwóch poidełkach. Kilka poidełek postawimy również dla skrzydlatych mieszkańców Warszawy.

Prace mają potrwać do końca września. Nie wykluczone jednak, że uda się je zakończyć wcześniej. 

Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Znaleźli setki kilogramów granatów

Funkcjonariusze policji przeprowadzili kontrolę lasów usytuowanych niedaleko Warszawy. Akcja pozwoliła na odnalezienie 150 kilogramów granatów.

Warszawa

Montaż schodów ruchomych na stacji Rondo ONZ

Inwestycja dobiega końca. Na chwilę obecną trwa montaż schodów ruchomych.

Warszawa

Dwie godziny z Warszawy do Katowic

Prowadzony jest remont torów na odcinku Zawiercie – Dąbrowa Górnicza – Ząbkowice – Jaworzno Szczakowa.

Warszawa

Orlen Warsaw Marathon już w niedzielę. Będą utrudnienia

Od jutra będą utrudnienia w związku z maratonem, jaki zaplanowany został na niedzielę (13.04). Kilkanaście ulic warszawskich zostanie zamkniętych.

Warszawa

1,6 mln zł strat na skutek pożarów traw

W bieżącym roku straty finansowe poniesione na skutek pożarów traw wynoszą 1,6 mln zł.

Warszawa

Uwaga pasażerowie komunikacji miejskiej! W obiegu fałszywe bilety

Jak poinformował Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie, w obiegu znajduje się kilka tysięcy podrobionych biletów autobusowych. Na razie nie wiadomo jak wysokie są straty ZTM, jednak niewykluczone, że będzie to gigantyczna suma...

Warszawa

Obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej

W związku z wypadającą w dniu dzisiejszym rocznicą katastrofy smoleńskiej przed Pałacem Prezydenckim miał miejsce apel pamięci. W uroczystościach upamiętniających wziął udział Jarosław Kaczyński.

Warszawa

Karambol na krajowej „siódemce”

Karambol przy krajowej „siódemce” był przyczyną sporych utrudnień, jakie pojawiły się w tym rejonie dziś w godzinach porannych.

Reklama