Warszawa - Sobota, 12.07.2025 / Imieniny: Jana, Pameli, Weroniki
Reklama

Skwer Gwary Warszawskiej przechodzi metamorfozę

Dodano:

fot. Zarząd Zieleni m.st Warszawy
fot. Zarząd Zieleni m.st Warszawy
Trwają zaawansowane prace na wolskim skwerze. Po modernizacji stanie się on miejscem sąsiedzkich spotkań, sportu i wydarzeń kulturalnych.

Skwer Gwary Warszawskiej znajduje się pomiędzy ulicami: Leszno, Karolkową, Młynarską i al. Solidarności. Zarząd Zieleni m st. Warszawy chce skwer stał się miejscem dostępnym i atrakcyjnym dla wszystkich mieszkańców, a jednocześnie podkreślał znaczenie i historię tego miejsca.

Na terenie skweru powstaje strefa parkowa z alejkami i dużą ilością nowej zieleni:15 drzew oraz blisko 26 tys. krzewów, krzewinek, bylin i roślin cebulowych. Powstanie tutaj również polana piknikowa, na której latem będzie można zorganizować kino plenerowe. Dla dzieci i młodzieży będzie plac zabaw z linarium ze zjeżdżalniami – w formie karuzeli (nawiązanie do historii skweru) – i ścianką do wspinaczki oraz zestawy do parkouru i kalisteniki. Całość zostanie oświetlona wiszącymi lampami. Od strony ul. Leszno stoi również nowy kiosk usługowy.

Dla seniorów powstaje siłownia plenerowa. Teren skweru będzie bardziej dostępny dla wszystkich – pojawią się m.in. 23 ławki, 27 stojaków na rowery, stoliki do gry w szachy. Łatwiej będzie zadbać o czystość i bezpieczeństwo na tym terenie – stanęła już toaleta miejska, będzie również 30 koszy na śmieci. Nie zabraknie monitoringu. W upalne dni będzie można ugasić pragnienie w dwóch poidełkach. Kilka poidełek postawimy również dla skrzydlatych mieszkańców Warszawy.

Prace mają potrwać do końca września. Nie wykluczone jednak, że uda się je zakończyć wcześniej. 

Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Kolejne utrudnienia od dziś

Znowu problemy w płynności jazdy w stolicy.

Warszawa

Galeria Wola Park będzie większa

Centrum handlowe zostanie powiększone o 17,5 tys. metrów kwadratowych.

Warszawa

Utrudnienia w ruchu na weekend

Kierowców czekają spore utrudnienia. Sprawdź, gdzie!

Warszawa

Zatrzymany sprawca napadu na handlowca

Do zdarzenia doszło 24 czerwca na Ursynowie.

Warszawa

Nie żyje dyrektor Teatru Żydowskiego

Szymon Szurmiej zmarł w wieku 91 lat.

Warszawa

Okłamał, że w sądzie jest bomba

22-latek ma już na swoim koncie przewinienia. Odpowie za wykroczenia, których się dopuścił.

Warszawa

Kolejna wygrana w Lotto w stolicy

Tym razem szczęśliwy gracz kupił los na „chybił trafił”.

Warszawa

PESA dostarczy tramwaje

W zorganizowanym przetargu propozycję przedstawiła tylko PESA Bydgoszcz.

Reklama