Warszawa - Sobota, 21.06.2025 / Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
Reklama

Salon lotniczy LS Academy już 18 marca

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
WARSZAWA. W poniedziałek i wtorek, 18-19 marca (Centrum Kreatywności, ul. Targowa 56), uczniowie będą mieli okazję poznać możliwości kształcenia zawodowego i pracy w branży lotniczej w Warszawie.
 
W poniedziałek, o godz. 13.30 w wydarzeniu udział weźmie Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy. Zapraszamy przedstawicieli mediów.
 
Salon lotniczy LS Academy to promocja warszawskiego szkolnictwa zawodowego, przybliżanie uczniom możliwości kształcenia oraz późniejszej pracy w branży lotniczej, zapoznanie uczniów z lotniczym środowiskiem pracy poprzez prezentację instalacji multimedialnej „Schody do Twojej Kariery" prezentującej pierwsze na świecie filmy z obsługi naziemnej samolotów wykonane w technologii VR 360.  
 
Młodzi ludzie poznają oferty edukacyjne szkół kształcących w zawodach: technik awionik, technik mechanik lotniczy, logistyk, technik lotniskowych służb operacyjnych, technik eksploatacji portów i terminali. Będą mogli doświadczyć symulacji lotu z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, a także wziąć udział w lotniczym kole fortuny.
 
W ramach Salonu planowane są również warsztaty dla doradców zawodowych m.st. Warszawy dotyczące prezentacji branży lotniczej, przedstawienia możliwości zdobycia pracy i osiągania kolejnych stopni w ścieżce rozwoju zawodowego na przykładzie LS Airport Services oraz LS Technics, wskazania różnorodności stanowisk i pożądanych kompetencji na tych stanowiskach na podstawie testu projekcyjnego. 
 
Oferta jest skierowana nie tylko do uczniów, którzy planują swoją karierę zawodową w branży lotniczej, ale wszystkich, którzy są zainteresowani poznaniem nowych technologii. W poniedziałek i wtorek, 18-19 marca, w godz. 16.00-18.00 wejście będzie otwarte dla wszystkich chętnych warszawiaków.
 
Salon Lotniczy LS Academy to inicjatywa organizowana w Warszawie po raz pierwszy. Współorganizatorami są Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, LS Airport Services, LS Technics oraz Zespół Szkół im. Bohaterów Narwiku, Technikum nr 9 Lotnicze w Warszawie, Zespół Szkół im. Piotra Wysockiego, Technikum nr 11 w Warszawie i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 12 im. Olimpijczyków Polskich w Warszawie.
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Zamordowano 41-latkę. Konkubent odciął partnerce głowę

WARSZAWA. Mężczyzna winny makabrycznego mordu przyznał się do obcięcia głowy konkubinie. Za dokonany czyn grozi mu dożywocie.

Warszawa

Trwa protest przedsiębiorców. Sprzeciwiają się wprowadzeniu podatku handlowego

WARSZAWA. W Śródmieściu zgromadziło się kilka tysięcy osób.

Warszawa

Pożar w Wyższym Seminarium Duchownym

WARSZAWA. Strażacy interweniowali w związku z wybuchem ognia na terenie placówki Wyższego Seminarium Duchownego.

Warszawa

Odwołano komendanta stołecznego policji

WARSZAWA. Już nie zasiada na stanowisku komendanta stołecznego policji nadinspektor Michał Domaradzki.

Warszawa

Uciekał przed policją kradzionym BWM

WARSZAWA. Mężczyzna w wieku 37 lat pędził w kierunku stolicy. Na widok policji zaczął uciekać.

Warszawa

Działa specjalny ośrodek rehabilitacyjny dla dzikich zwierząt

WARSZAWA. Ośrodek powstał w Marysinie Wawerskim. To nowoczesna i kompleksowo wyposażona placówka.

Warszawa

Stolica zasypana. Intensywne opady śniegu

WARSZAWA. Ekipy drogowe odśnieżają lokalne trasy.

Warszawa

Usterka ciepłownicza. Do nocy walczono z awarią

WARSZAWA. W Wilanowie doszło do uszkodzenia sieci systemu ciepłowniczego.

Reklama