Warszawa - Środa, 22.10.2025 / Imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii
Reklama

Salon lotniczy LS Academy już 18 marca

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
WARSZAWA. W poniedziałek i wtorek, 18-19 marca (Centrum Kreatywności, ul. Targowa 56), uczniowie będą mieli okazję poznać możliwości kształcenia zawodowego i pracy w branży lotniczej w Warszawie.
 
W poniedziałek, o godz. 13.30 w wydarzeniu udział weźmie Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy. Zapraszamy przedstawicieli mediów.
 
Salon lotniczy LS Academy to promocja warszawskiego szkolnictwa zawodowego, przybliżanie uczniom możliwości kształcenia oraz późniejszej pracy w branży lotniczej, zapoznanie uczniów z lotniczym środowiskiem pracy poprzez prezentację instalacji multimedialnej „Schody do Twojej Kariery" prezentującej pierwsze na świecie filmy z obsługi naziemnej samolotów wykonane w technologii VR 360.  
 
Młodzi ludzie poznają oferty edukacyjne szkół kształcących w zawodach: technik awionik, technik mechanik lotniczy, logistyk, technik lotniskowych służb operacyjnych, technik eksploatacji portów i terminali. Będą mogli doświadczyć symulacji lotu z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, a także wziąć udział w lotniczym kole fortuny.
 
W ramach Salonu planowane są również warsztaty dla doradców zawodowych m.st. Warszawy dotyczące prezentacji branży lotniczej, przedstawienia możliwości zdobycia pracy i osiągania kolejnych stopni w ścieżce rozwoju zawodowego na przykładzie LS Airport Services oraz LS Technics, wskazania różnorodności stanowisk i pożądanych kompetencji na tych stanowiskach na podstawie testu projekcyjnego. 
 
Oferta jest skierowana nie tylko do uczniów, którzy planują swoją karierę zawodową w branży lotniczej, ale wszystkich, którzy są zainteresowani poznaniem nowych technologii. W poniedziałek i wtorek, 18-19 marca, w godz. 16.00-18.00 wejście będzie otwarte dla wszystkich chętnych warszawiaków.
 
Salon Lotniczy LS Academy to inicjatywa organizowana w Warszawie po raz pierwszy. Współorganizatorami są Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, LS Airport Services, LS Technics oraz Zespół Szkół im. Bohaterów Narwiku, Technikum nr 9 Lotnicze w Warszawie, Zespół Szkół im. Piotra Wysockiego, Technikum nr 11 w Warszawie i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 12 im. Olimpijczyków Polskich w Warszawie.
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Zderzenie toyoty z karetką

Jak ustalili funkcjonariusze policji, do zdarzenia doszło na skutek wymuszenia pierwszeństwa przez kobietę zasiadającą za kierownicą pojazdu osobowego marki Toyota.

Warszawa

Od sierpnia kolejne zmiany w ustawie śmieciowej

W dziesięciu dzielnica wprowadzone zostaną nowe zasady wywozu śmieci. Wczoraj podpisana została w tym celu umowa.

Warszawa

Potrącił dziecko i uciekł z miejsca zdarzenia

Wypadek miał miejsce w godzinach porannych na Pradze Północ. Sprawca potrącenia uciekł z miejsca zdarzenia.

Warszawa

Śmiertelne potrącenie przy skrzyżowaniu Broniewskiego i Krasińskiego

Do potrącenia doszło w dniu wczorajszym w godzinach wieczornych. W wyniku wypadku zmarł 10-letni chłopak.

Warszawa

Ponad 26 mln zł niewypłaconych pensji

Jak wynika ze statystyk na sumę ponad 26 mln zł szacowane są zaległości mazowieckich przedsiębiorców, którzy nie wypłacili w terminie wynagrodzenia swoim pracownikom.

Warszawa

Poważny wypadek przy Czerniakowskiej. Są ranni

W dniu wczorajszym około godz. 10 doszło do poważnego wypadku drogowego, jaki miał miejsce w rejonie ul. Czerniakowskiej w Warszawie.

Warszawa

Znaleźli setki kilogramów granatów

Funkcjonariusze policji przeprowadzili kontrolę lasów usytuowanych niedaleko Warszawy. Akcja pozwoliła na odnalezienie 150 kilogramów granatów.

Warszawa

Montaż schodów ruchomych na stacji Rondo ONZ

Inwestycja dobiega końca. Na chwilę obecną trwa montaż schodów ruchomych.

Reklama