Warszawa - Środa, 22.10.2025 / Imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii
Reklama

Rozbudują Muzeum Powstania Warszawskiego

Dodano:

fot. Urząd Miasta Warszawa
fot. Urząd Miasta Warszawa
WARSZAWA. 19 listopada w siedzibie Oddziału Warszawskiego SARP ogłoszono wyniki konkursu na rozbudowę i modernizację MPW. Pierwszą nagrodę, w wysokości 66 tys. zł brutto, oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na opracowanie dokumentacji otrzymał projekt pracowni Nizio Design.
 
Rozbudowa Muzeum obejmuje budynki strefy wejściowej, pozwalającej dostać się do zespołu muzealnego od strony ulicy Towarowej. Nowa forma zagospodarowania terenu powinna stworzyć miejsce, które – choć będzie wyraźnie powiązane ze strefą działalności Muzeum – musi zachować w pełni autonomiczny charakter. Nowa, ogólnodostępna przestrzeń publiczna poprzez użyte materiały i sposób aranżacji ma promować korzystanie z natury, realizować zasadę dostępności, zachować przyjazną – ludzką skalę przestrzeni, elementów małej architektury, użytych materiałów, wyrażać harmonię ze środowiskiem, itp. Oprócz wymienionych funkcji miejsce ma zapraszać do relaksu i korzystania z oferty kulturalnej poprzez wykorzystanie, np. zastanej zieleni lub proponując nowe nasadzenia i czerpiąc z naturalnych materiałów.
 
Zwycięska koncepcja będzie podstawą do opracowania pełnej dokumentacji projektowej umożliwiającej realizację Inwestycji. Uczestnik konkursu, którego pracę Sąd Konkursowy uzna za najlepszą, zostanie zaproszony do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki, których przedmiotem będzie uszczegółowienie pracy konkursowej polegające na opracowaniu dokumentacji projektowej. Rozbudowa Muzeum Powstania Warszawskiego zostanie sfinansowana m.in. przez m.st. Warszawę.
 
Konkurs architektoniczno-urbanistyczny na rozbudowę i modernizację Muzeum Powstania Warszawskiego został ogłoszony 19 lipca br. Celem konkursu było uzyskanie najlepszej pod względem architektonicznym, przestrzennym i funkcjonalno-użytkowym koncepcji rozbudowy i modernizacji Muzeum Powstania Warszawskiego wraz z zagospodarowaniem terenu. Wpłynęło 11 prac, które ocenił 12-osobowy sąd konkursowy. W poniedziałek, 19 października, poznaliśmy zwycięzcę, to Nizio Design International Mirosław Nizio.
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

W warszawskim ZOO powstanie nowy pawilon dla pingwinów

Podpisano umowę na budowę nowego pawilonu dla pingwinów przylądkowych w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Warszawie. Obiekt ma być gotowy w przyszłym roku.

Warszawa

45-latek postrzelony z łuku w białołęckim parku

45-letni mężczyzna trafił do szpitala, po tym jak został przypadkiem postrzelony strzałą z łuku. W sprawie zatrzymano 34-letniego obywatela Białorusi, który był sprawcą postrzelenia.

Warszawa

Rusza budowa nowej siedziby TR Warszawa. Umowa podpisana

Firma WARBUD zajmie się realizacją pierwszego etapu budowy TR Warszawa. Umowa z wykonawcą została już podpisana. Teatr powstanie obok Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Inwestycja finansowana jest z budżetu m.st. Warszawy.

Warszawa

Zostało już tylko kilka dni na głosowanie w budżecie obywatelskim

Głosować można do niedzieli – wystarczy mieszkać w Warszawie, nie trzeba być zameldowanym. W głosowaniu mogą brać udział dzieci, młodzież i dorośli.

Warszawa

Pierwszy testowy tramwaj dojechał na Stegny. Kiedy otwarcie nowej trasy?

Udało się przeprowadzić pierwsze testowe przejazdy tramwajów na Stegnach. Jako pierwszy do pętli dojechał tramwaj pomiarowy, a następnie tramwaje liniowe typu Hyundai, które już niedługo będą wozić pasażerów na tej trasie.

Warszawa

Chcemy bezpiecznego przejścia! - list otwarty

W Piastowie pod Warszawą od 2 lat prowadzone są prace w związku z remontem przejścia podziemnego. Michał Sadecki, przedsiębiorca, mieszkaniec Piastowa oraz ojciec dwójki dzieci apeluje do Władz miasta oraz Inwestora o...

Warszawa

Skwer Gwary Warszawskiej przechodzi metamorfozę

Trwają zaawansowane prace na wolskim skwerze. Po modernizacji stanie się on miejscem sąsiedzkich spotkań, sportu i wydarzeń kulturalnych.

Warszawa

Enologia i sommelier - czyli co w winie płynie

Co płynie w winie, to jasne: złocisty, rubinowy, różowy moszcz gronowy, wyciśnięty z winogron, poddany fermentacji.

Reklama