Warszawa - Środa, 18.06.2025 / Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy
Reklama

Rok wielkich zmian w Warszawie

Dodano:

fot. Urząd Miasta Warszawy
fot. Urząd Miasta Warszawy
Ten rok będzie czasem wielkich zmian w Warszawie – zakończenie budowy centralnego odcinka II linii metra odmieni centrum miasta i Pragę, remonty i inwestycje tramwajowe poprawią funkcjonowanie komunikacji miejskiej. Rozpoczną się także nowe inwestycje drogowe.

Oddanie do ruchu nowych dróg ekspresowych, rozwój komunikacji publicznej, budowa drugiej linii metra, a także miejskie inwestycje drogowe pozwalają na stopniowe wprowadzanie zmian przyjaznych dla pieszych. – We wrześniu gotowa będzie nowa ulica Świętokrzyska. Powstaną stałe przejścia dla pieszych na ul. Emili Plater, na Placu na Rozdrożu oraz na ul. Targowej na poziomie ziemi – mówi Jacek Wojciechowicz, zastępca prezydenta m.st. Warszawy - Zleciliśmy także analizę, czy możliwe jest wyznaczenie przejść naziemnych na Rondzie Dmowskiego. Rozpoczęliśmy program likwidacji barier architektonicznych, Zarząd Dróg Miejskich będzie remontował chodniki i drogi rowerowe.

Około 3 mln zł miasto przeznaczy na wymianę nawierzchni chodników. W tym roku ZDM przeprowadzi prace m.in. na pl. Trzech Krzyży, gdzie zostanie wykonany także remont oświetlenia. Chodniki zostaną wymienione również na ul. Warszawskiej na odcinku od ul. W. Jagiełły do granic miasta, w al. Solidarności na odcinku od ul. Kapucyńskiej do Bielańskiej, jak również na ul. Jugosłowiańskiej na odcinku ulic gen. A. E. Fieldorfa do ul. gen. T. Bora Komorowskiego, po obu stronach. ZDM zaplanował również prace na ul. Mehoffera na odcinku Modlińska – Książkowa, jak również na ul. Klasyków od ul. Modlińskiej do Krokwi.

Plac Wileński, ul. Targowa, Prosta, Świętokrzyska zmienią się nie do poznania. Trwa budowa wyjść i szybów wind na powierzchnię, wiosną rozpocznie się odtwarzanie ulic na placach budów oraz pomiędzy nimi. Jesienią będziemy mogli już spacerować po nowych ulicach. Zarząd Transportu Miejskiego w 2014 r. będzie się zajmował nie tylko metrem - realizowana jest rozbudowa parkingu P&R Stokłosy na 396 miejsc postojowych, przygotowywana jest budowa bus pasa na ul. Puławskiej.

Tramwaje Warszawskie zbudują trasę tramwajową na Białołęce od trasy Mostu im. M. Skłodowskiej-Curie do pętli przy ul. J. Mehoffera oraz na ul. Powstańców Śląskich od ul. Górczewskiej do Radiowej, wyremontują torowiska min. na ulicy Targowej, Jagiellońskiej, Połczyńskiej, al. Jana Pawła II.

Zarząd Dróg Miejskich jak co roku przygotował wykaz ulic do wymiany nawierzchni. Nową, równą nawierzchnię mają zyskać główne arterie, m.in.: Aleje Jerozolimskie (odcinek od nowego węzła drogowego Salomea do granic miasta), ul. Puławska (od ul. Rakowieckiej do pl. Unii Lubelskiej), ul. L. Waryńskiego (od ul. Puławskiej do Ronda Jazdy Polskiej), ale także mniejsze ulice jak np: ul. Mokotowska przy Teatrze Współczesnym. Ten rok to także wymiany nawierzchni po prawobrzeżnej stronie miasta m.in. w Wawrze na al. Dzieci Polskich (od ul. Bielszowickiej do Kociszewskich), na ul. Izbickiej (od ul. Izerskiej do Przełęczy), na ul. M. Kajki i M. Pożaryskiego (od ul. B. Czecha do al. Dzieci Polskich). Na Targówku ZDM wymieni nawierzchnię na ul. Bartniczej i Wyszogrodzkiej na odcinku od ul. P. Wysockiego do ul. Chodeckiej. Z kolei w Ursusie zaplanowano wymianę nawierzchni bitumicznej na ul. Warszawskiej. „Pod frez” pójdzie również skrzyżowanie ulic J. Słowackiego i ks. J. Popiełuszki.

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych buduje ul. Prostą, niebawem pierwsza łopata zostanie wbita na budowie kolejnego odcinka ulicy „Nowolazurowej”, dużym wyzwaniem będzie przebudowa ul. Świętokrzyskiej. A oto czym jeszcze zajmie się ZMID w 2014 r: budowa łącznic Trasy Łazienkowskiej, Trasy Świętokrzyskiej, ulicy Wołoskiej, tunelu pod torami kolejowymi w Międzylesiu oraz przebudową ul. Kleszczowej, Marsa i Żołnierskiej.
 
 
Źródło: Urząd Miasta Warszawy
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

W maju na dwa buspasy wjadą motocykliści

WARSZAWA. Motocykliści będą mogli jeździć na trasie Łazienkowskiej i na ul. Radzymińskiej.

Warszawa

Trwa rewitalizacja ośrodka Moczydło. Prace potrwają do końca października

WARSZAWA. Harmonogram zakłada realizację przedsięwzięcia do końca października 2018 r.

Warszawa

19 mln zł na konkurs dla żłobków niepublicznych

WARSZAWA. Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy ogłosiła konkurs ofert dla żłobków niepublicznych na wykup 400 miejsc dla najmłodszych warszawiaków.

Warszawa

Warszawskie zoo otwiera nową bramę

WARSZAWA. Już od 1 maja warszawiacy będą mogli korzystać z nowego wejścia do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie.

Warszawa

Miasto proponuje dwa warianty rozbudowy ul. Górczewskiej. Odbędą się konsultacje społeczne

 WARSZAWA. Rozpoczynają się konsultacje społeczne na temat zmian na ulicy Górczewskiej.

Warszawa

Biegi uliczne i przemarsze. Będą utrudnienia

WARSZAWA. W najbliższą sobotę i niedzielę, 14 i 15 kwietnia, zaplanowane zostały biegi uliczne i przemarsz.

Warszawa

Od 12 do 15 kwietnia zmiany w ruchu drogowym. Utrudnienia są wynikiem remontów

WARSZAWA. Przez cztery dni (12-15 kwietnia) przebudowywane będą przejścia dla pieszych na ul. św. Bonifacego.

Warszawa

Komunikacja w czasie Wielkanocy

WARSZAWA. Wraz z nadejściem Wielkanocy będą zmiany w stołecznej komunikacji miejskiej.

Reklama