Warszawa - Środa, 06.08.2025 / Imieniny: Jakuba, Sławy, Sykstusa
Reklama

Racja po stronie regionu

Dodano:

Fot. Archiwum Wawa.net.pl
Fot. Archiwum Wawa.net.pl
Stawka była duża, bo walczono o gigantyczną kwotę 200 mln zł.

Zgodnie z wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego decyzja resortu zmuszająca samorząd do wypłaty potężnej sumy uboższym regionom została unieważniona. Chodziło o spłatę całych należności w formie podatku rozłożonego na cztery raty.
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Uwaga warszawianie! Dziś utrudnienia w ruchu

Problemy komunikacyjne występują od rana. Powodem ograniczeń są obchody Święta Wolności oraz pobyt prezydenta Baracka Obamy i 40 innych delegacji w stolicy.

Warszawa

Zderzenie przy Południowej Obwodnicy Warszawy

W wyniku uderzenia doszło do zakleszczenia kobiety. Musieli przyjechać z pomocą strażacy.

Warszawa

Próbowała sprzedać kradzioną komórkę policji

21-latka zatrzymała dwóch mężczyzn, oferując im sprzedaż dobrego aparatu komórkowego po „promocyjnej” cenie. Okazało się, że telefon pochodził z kradzieży, a zaczepieni to policjanci.

Warszawa

Nowa trasa tramwajowa w Warszawie

Stolica już od kilku lat przymierza się do uruchomienia nowego połączenia tramwajowego. Być może teraz się uda.

Warszawa

Grupa pseudokibiców zaatakowała pasażerów tramwaju

Niespodziewanie zamaskowani mężczyźni wtargnęli do jednego z tramwajów, wrzucając petardy oraz atakując nastolatków.

Warszawa

W parku zawaliło się drzewo. Obok były dzieci

Sytuacja miała miejsce w parku przy ul. Ratuszowej 2 tuż obok wejścia do zoo.

Warszawa

Wywrotka ciężarówki. Wysypały się puszki z piwem

Do zdarzenia doszło na węźle Piłsudskiego na trasie S8. Ciężarówka przewróciła się na bok. Rozsypały się setki puszek.

Warszawa

Dym w jednym z pociągów

Funkcjonariusze straży pożarnej sprawdzają pojazd.

Reklama