Warszawa - Wtorek, 04.11.2025 / Imieniny: Karola, Olgierda, Emeryka
Reklama

Powstał spacerownik po warszawskiej przyrodzie

Dodano:

fot. Urząd Miasta Warszawa
fot. Urząd Miasta Warszawa
WARSZAWA. Przechadzka śladami borsuka po centrum stolicy, oglądanie traszek w parku czy odkrywanie rzadkich roślin warszawskiej dżungli to propozycje, które można znaleźć w przewodniku "Mikrowyprawy nad Wisłę i nie tylko". Mapy zachęcają do rodzinnych spacerów z dawką eko-ciekawostek.
 
W spacerowniku mieszkańcy znajdą kilka tras po warszawskich parkach i nadrzecznych łęgach. Wśród nich jest popularny Skaryszak, Kępa Wieloryb, a także zielone okolice Jeziorka Czerniakowskiego. Przewodnik, oprócz map z wyróżnionymi atrakcjami fauny i flory, zawiera również zdjęcia i opisy sekretów natury. 
 
Wydanie „Mikrowyprawy nad Wisłę i nie tylko” jest inspiracją do eksplorowania miejskiej przyrody przez dzieci i dorosłych. Podczas wycieczek najmłodsi mogą poznać gatunki roślin zagrożonych wyginięciem, a także dowiedzieć się, dlaczego ważna jest troska o naturę. Spacerownik powstawał jesienią, podczas miejskich warsztatów organizowanych, we współpracy z Fundacją Dzieci w Naturę. Limitowana wersja papierowa dostępna jest siedzibie Zarządu Zieleni przy ul. Kruczej 5/11D. 
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Innowacyjne latarnie uliczne

Nowość pojawiła się przy rondzie ONZ.

Warszawa

Kolejny wypadek w stolicy

Do zdarzenia doszło około godz. 8. W wypadku uczestniczył jednoślad i samochód osobowy.

Warszawa

Rozbili gang paserów

Zatrzymano siedem osób.

Warszawa

Ferrari w płomieniach. Co się stało?

W miniony weekend w jednym z warszawskich warsztatów spłonęło ferrari.

Warszawa

Zderzenie motocykla z autem osobowym. Są ranni

Do zdarzenia doszło w Rembertowie w ubiegłą sobotę.

Warszawa

Po wielu opóźnieniach trasa wreszcie gotowa

Czynny jest przejazdem mostem nad Jeziorkiem Czerniakowskim.

Reklama