Warszawa - Wtorek, 17.06.2025 / Imieniny: Laury, Alberta, Marcjana
Reklama

Posiedzenie sztabu kryzysowego ws. oczyszczalni „Czajka”

Dodano:

fot. Urząd Miasta Warszawa/R.Motyl
fot. Urząd Miasta Warszawa/R.Motyl
WARSZAWA. We wtorek, 3 grudnia, w stołecznym ratuszu odbyło się specjalne posiedzenie sztabu kryzysowego w sprawie kolektorów doprowadzających ścieki do Oczyszczalni „Czajka”. Podczas spotkania podsumowano dotychczas przeprowadzone prace i wspólne działania podjęte dla zminimalizowania skutków awarii.
 
"Chciałbym serdecznie podziękować rządowi, a osobiście ministrowi Michałowi Dworczykowi za pomoc w opanowaniu sytuacji. Dziękuję także przedsiębiorstwu Wody Polskie, wojsku, policji, wszystkim służbom a także Miejskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji za współdziałanie i dotrzymanie terminów. To wsparcie było ważne dla ochrony środowiska oraz sprawnej naprawy" – mówił Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.
 
Podczas spotkania obecni byli przedstawiciele instytucji i jednostek zaangażowanych w usunięcie skutków awarii. Wszyscy zgodnie wyrażali zadowolenie z dobrej współpracy, a także sprawności działań podjętych w obliczu potencjalnych skutków zdarzenia w kolektorze przesyłowym.
 
Operacja nocnego przełączenia strumienia nieczystości z tymczasowego rurociągów do naprawionych kolektorów odbyła się w noc z 15 na 16 listopada. Od soboty, od około godz. 9.00, ścieki ponownie popłynęły rurami pod dnem Wisły. Przełączenie zakończył demontaż tymczasowej konstrukcji przesyłowej ułożonej na wojskowym moście pontonowym. Sama przeprawa również została rozebrana, a jej elementy wywiezione znad rzeki w ostatnim tygodniu listopada. Obecnie przesył ścieków z lewego brzegu Wisły do Oczyszczalni „Czajka” odbywa się bez zakłóceń.
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Od poniedziałku startuje Żółty Tydzień

Wraz z początkiem przyszłego tygodnia rusza kolejna, XXVIII edycja akcji Żółty Tydzień.

Warszawa

Dzisiejsze loty Lufthansy odwołane

W związku z protestem służb publicznych, przewoźnik zrezygnował z realizacji lotów zaplanowanych na dzień dzisiejszy.

Warszawa

Wypadek przy Grójeckiej i Harfowej. Tramwaj zderzył się z autem

W wyniku wypadku nikt nie został poszkodowany, lecz pojazdy zakleszczyły się w związku z czym konieczne było zastosowanie wyciągarki.

Warszawa

Są chętni wybudować tory na Powstańców Śląskich

W ramach ogłoszonego przetargu zgłosiło się czterech chętnych do zrealizowania planowanej inwestycji.

Warszawa

Niewybuch w Majdanie niedaleko Warszawy

Na terenie miejscowości Majdan usytuowanej niedaleko stolicy odnaleziono niewybuch. Sprawą zajęli się saperzy.

Warszawa

Odkryto podwarszawską fabrykę amfetaminy

Z ustaleń funkcjonariuszy policji wynika, że na prywatnej posesji produkowano narkotyki. Zabezpieczono 20 kilogramów nielegalnych substancji.

Warszawa

Nieznany mężczyzna oblał kwasem starszą kobietę

Sytuacja miała miejsce w miniony poniedziałek. Staruszka została oblana żrącą substancją przez nieznanego jej sprawcę.

Warszawa

Dachowanie Toyoty na rondzie w Piastowie

Za kierownicą Toyoty zasiadał 26-latek. W wyniku wypadku drogowego mężczyzna doznał poważnych obrażeń ciała. Jego stan lekarze określają, jako ciężki.

Reklama