Warszawa - Wtorek, 17.06.2025 / Imieniny: Laury, Alberta, Marcjana
Reklama

Posiedzenie sztabu kryzysowego ws. oczyszczalni „Czajka”

Dodano:

fot. Urząd Miasta Warszawa/R.Motyl
fot. Urząd Miasta Warszawa/R.Motyl
WARSZAWA. We wtorek, 3 grudnia, w stołecznym ratuszu odbyło się specjalne posiedzenie sztabu kryzysowego w sprawie kolektorów doprowadzających ścieki do Oczyszczalni „Czajka”. Podczas spotkania podsumowano dotychczas przeprowadzone prace i wspólne działania podjęte dla zminimalizowania skutków awarii.
 
"Chciałbym serdecznie podziękować rządowi, a osobiście ministrowi Michałowi Dworczykowi za pomoc w opanowaniu sytuacji. Dziękuję także przedsiębiorstwu Wody Polskie, wojsku, policji, wszystkim służbom a także Miejskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji za współdziałanie i dotrzymanie terminów. To wsparcie było ważne dla ochrony środowiska oraz sprawnej naprawy" – mówił Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.
 
Podczas spotkania obecni byli przedstawiciele instytucji i jednostek zaangażowanych w usunięcie skutków awarii. Wszyscy zgodnie wyrażali zadowolenie z dobrej współpracy, a także sprawności działań podjętych w obliczu potencjalnych skutków zdarzenia w kolektorze przesyłowym.
 
Operacja nocnego przełączenia strumienia nieczystości z tymczasowego rurociągów do naprawionych kolektorów odbyła się w noc z 15 na 16 listopada. Od soboty, od około godz. 9.00, ścieki ponownie popłynęły rurami pod dnem Wisły. Przełączenie zakończył demontaż tymczasowej konstrukcji przesyłowej ułożonej na wojskowym moście pontonowym. Sama przeprawa również została rozebrana, a jej elementy wywiezione znad rzeki w ostatnim tygodniu listopada. Obecnie przesył ścieków z lewego brzegu Wisły do Oczyszczalni „Czajka” odbywa się bez zakłóceń.
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Ogród Krasińskich już po rewitalizacji

Prace nad odświeżeniem wyglądu Ogrodu Krasińskich trwały jakieś półtora roku. Realizowanemu projektowi rewitalizacji przeciwnych była grupa mieszkańców.

Warszawa

Ponowne zamknięcie stacji metra

Podobnie jak w dniu wczorajszym, pracownicy wyczuli w okolicy metra gaz. W związku z tym, zarządzono ewakuację.

Warszawa

Kolejny egzamin maturalny. Dziś język angielski

Od minionego poniedziałku ruszyły tegoroczne matury. Egzamin dojrzałości maturzyści mają już za sobą z języka polskiego oraz matematyki na poziomie podstawowym. Dziś otworzono arkusze z języka angielskiego.

Warszawa

Nowe połączenie lotnicze z Belgradu do Warszawy

Od końca maja uruchomione zostaną nowe połączenia lotnicze między Belgradem i Warszawą.

Warszawa

Chciał podpalić warszawską tęczę

Kompletnie pijany 30-latek w minioną sobotę, w dniu obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, próbował podpalić warszawską tęczę.

Warszawa

Pożar w mieszkaniu na jedenastym piętrze

Na skutek pożaru zmarły dwie osoby. Do zdarzenia doszło w jednym z wieżowców na warszawskim Żoliborzu przy ul. Ks. Jerzego Popiełuszki.

Warszawa

Nominacje dla strażaków

W związku z przypadającym na dzień wczorajszy Dniem Strażaka, w Warszawie zorganizowano specjalne uroczystości.

Warszawa

Ruszyły zapisy do wakacyjnych przedszkoli

Do końca maja można wypełniać i dostarczać tak zwane „karty zgłoszeń dziecka”, na podstawie których maluchy mogą korzystać z oferty przedszkoli również w sezonie wakacyjnym.

Reklama