Warszawa - Środa, 27.08.2025 / Imieniny: Józefa, Moniki, Cezarego
Reklama

Podróżni mogą płacić w autobusach komórką

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay

WARSZAWA. Pasażerowie korzystający z autobusów kursujących po stolicy mogą już dokonywać płatności przez telefon komórkowy.

 

Udogodnienie działa już w biletomatach znajdujących się w autobusach. Wszystkich urządzeń jest ponad 1300. Wystarczy mieć ściągnięta odpowiednią bankową aplikację mobilną i wpisać na monitorze biletomatu odpowiedni kod. Zawsze będzie to kod sześciocyfrowy stanowiący swego rodzaju hasło, jakie ma być generowane za każdym razem kiedy dokonamy transakcji w systemie. To potwierdzenie dokonania zapłaty.

 

Uwaga! Kod jest ważny przez dwie minuty.

Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Dwanaście pociągów poczeka do jesieni

Kursujące po stolicy pociągi metra warszawskiego zostały chwilowo wycofane z ruchu.

Warszawa

Zderzenie auta z radiowozem przy Marymonckiej

W rejonie ul. Marymonckiej w Warszawie doszło do zderzenia radiowozu i pojazdu osobowego. Kolizja miała miejsce przy Moście Północnym.

Warszawa

Upiła uczennicę i ją zgwałciła. Trzy zarzuty dla nauczycielki

Zatrzymana została przez funkcjonariuszy policji jedna z nauczycielek placówki szkolnej w Legionowie. Kobiecie postawiono trzy zarzuty, w tym gwałt na uczennicy.

Warszawa

Stabilizują się wody Wisły

Na Wiśle reguluje się poziom rzeki. Od godz. 8 dotychczasowy stan wód nie podniósł się.

Warszawa

Szereg atrakcji w Kampinoskim Parku Narodowym

Koszt przedsięwzięcia zakładającego stworzenie specjalnej zagrody ze zwierzętami, domków na drzewach, muzeum cyrku oraz wielu innych atrakcji szacuje się wstępnie na około 200 mln zł.

Warszawa

Będzie wsparcie dla młodych bezrobotnych

Osoby, które mają w planach założenie własnej firmy mogą od dziś składać wnioski o przyznanie środków pieniężnych w ramach wsparcia finansowego.

Warszawa

Kolejne utrudnienia warszawskiego metro

Na weekendzie doszło do usterki hamulców pojazdu, co wywołało opóźnienia w ruchu.

Warszawa

Rolkarze opanowali stolicę

W dniu wczorajszym przez cały dzień nieczynne były al. Ujazdowskie. Powodem utrudnień były zawody rolkarzy.

Reklama