Warszawa - Sobota, 05.07.2025 / Imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny
Reklama

Pierwszy tramwaj na torze Stegny

Dodano:

fot. ZTM w Warszawie
fot. ZTM w Warszawie
Na tory tramwajowe na ul. Św. Bonifacego wyjechał pierwszy wagon w ramach testów. Po zakończeniu prac nad siecią trakcyjną trasa na Stegny zostanie oficjalnie otwarta. Stanie się to latem — wtedy na torach pojawi się nowa linia tramwajowa nr 19, która połączy Dolny Mokotów z Dworcem Centralnym.

12 maja, na budowie trasy tramwajowej na Stegnach odbyły się kompleksowe ćwiczenia operacyjne Tramwajów Warszawskich. Ich celem było sprawdzenie gotowości technicznej poszczególnych jednostek oraz praktyczne przećwiczenie współpracy między służbami – w warunkach możliwie najbardziej zbliżonych do realnych sytuacji awaryjnych. 

Zespoły wspólnie reagowały na symulowane incydenty, wymagające szybkiego usunięcia awarii, przywrócenia przejezdności torowiska oraz bezpiecznego prowadzenia ruchu tramwajowego. Ćwiczono m.in. ciągnięcie czy podnoszenie wagonu.

Ćwiczenia służą także polepszaniu komunikacji pomiędzy poszczególnymi zespołami, usprawnianiu działania w sytuacjach kryzysowych oraz zwiększenie tempa reakcji na zdarzenia mające wpływ na ciągłość ruchu tramwajowego.

Wjazd  tramwaju na Św. Bonifacego stanowi przedostatni krok do otwarcia nowego odcinka sieci tramwajowej w stolicy. Układ torowy na trasie na Stegny jest w dużej mierze gotowy, a w czerwcu podłączona ma zostać sieć trakcyjna.

Odnoga na Stegny zostanie uruchomiona latem. Wówczas na tory wyjedzie nowa linia tramwajowa nr 19, która połączy pętlę na Św. Bonifacego – i tym samym Dolny Mokotów – z Dw. Centralnym i ciągiem al. Jana Pawła II.

Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Pożar w mieszkaniu. Paraliż miejski

Do wybuchu pożaru doszło przy ul. Międzyborskiej 107 w Warszawie.

Warszawa

Duże zmiany w taryfie biletowej

Nowe udogodnienia wejdą w życie w sierpniu.

Warszawa

Będą szkolić seniorów

To już druga taka akcja.

Warszawa

Zderzyły się dwa tramwaje

Do zdarzenia doszło dziś po godz. 7.

Warszawa

Chemikalia w piwnicy bloku

Rozlała się substancja chemiczna w piwnicy bloku przy Armii Ludowej.

Warszawa

Zwłoki kobiety w Potoku Służewieckiego

W stolicy wyłowiono ciało młodej kobiety.

Warszawa

Zwęzili obydwie jezdnie

Wczoraj o godz. 22.00, tak jak planowano, zwężono dwie jezdnie ul. Jagiellońskiej.

Warszawa

Pedofil z Bielan zatrzymany

43-latek został zatrzymany w mieszkaniu. Grozi mu 12 lat więzienia.

Reklama