Warszawa - Piątek, 20.06.2025 / Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny
Reklama

Od września zmiany naliczania opłat w warszawskich przedszkolach

Dodano:

Fot. Archiwum Wawa.net.pl
Fot. Archiwum Wawa.net.pl
W nowym roku placówki będą tańsze. Wynika to z zatwierdzonego sposobu naliczania opłat.
W roku szkolnym 2014/2015 rodzice pozostawiający dzieci w przedszkolach dłużej niż do godz. 13 będą płacić proporcjonalnie do czasu, jaki maluch spędza w placówce. Wprowadzone ma być zatem tak zwane naliczanie minutowe. Nie trzeba będzie płacić za całą godzinę, jeżeli przedszkolak zostanie odebrany przez opiekuna wcześniej niż po upływie równo 60 min.

Takie zmiany, korzystniejsze dla rodziców, zostały już zatwierdzone w ostatni czwartek przez Radę Warszawy. Uchwałę przyjęto jednogłośnie. Ponadto nie ulegają zmianie wysokości opłat za dodatkowe godziny, czyli nie trzeba będzie płacić więcej niż 1 zł.
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Bielik powrócił nad Wisłę

WARSZAWA. Postrzelona samica orła bielika, przywieziona spod Tomaszowa Lubelskiego, trafiła postrzelona do Ptasiego Azylu w marcu 2018 roku.

Warszawa

Nowe tramwaje do Wilanowa, na Gocław i na Białołękę

WARSZAWA.  W sumie do stolicy, w ciągu czterech lat, dotrze aż 213 nowoczesnych niskopodłogowych tramwajów.

Warszawa

Międzynarodowy szczyt w Warszawie i zmiany w ruchu

WARSZAWA W środę i czwartek, 13-14 lutego, w Warszawie odbędzie się międzynarodowe spotkanie ministrów poświęcone bezpieczeństwu na Bliskim Wschodzie.

Warszawa

Na Bródnie nowe buspasy i rondo

WARSZAWA. Ruszają prace przygotowawcze związane z budową metra na Bródnie.

Warszawa

Ukrył 740 gramów marihuany. Został tymczasowo aresztowany

 WARSZAWA. Ponad 740 gramów marihuany, kokaina i środki pieniężne w wysokości ponad 28 tysięcy zł. zabezpieczyli wolscy kryminalni.

Warszawa

Stolica zaostrza walkę ze smogiem. Będą kontrolować dronami

WARSZAWA. Dwa nowe drony będą wykorzystywane do codziennej pracy patroli od 14 stycznia. 

Warszawa

Budowa metra na Bródnie. Będą zmiany i utrudnienia

 WARSZAWA. Rozpoczynają się prace przygotowujące wprowadzenie nowej organizacji ruchu.

Warszawa

Śp. Paweł Adamowicz honorowym obywatelem Warszawy

 WARSZAWA. Radni przyznali honorowe obywatelstwo m.st. Warszawy zmarłemu tragicznie Pawłowi Adamowiczowi.

Reklama